Sprawa zwolnienia nauczycielki WFu ze szkoły z Turowa. Poseł Suchowiejko otrzymał odpowiedź dyrektorki

  • KW
  • 2014-12-23 13:07:27
Sprawa zwolnienia nauczycielki WFu ze szkoły z Turowa. Poseł Suchowiejko otrzymał odpowiedź dyrektorki
  • Foto: TV Gawex

Poseł Wiesław Suchowiejko otrzymał odpowiedź na pismo, które wystosował do Dyrektor Gimnazjum Publicznego w Turowie w sprawie zwolnienia nauczycielki WFu Pani Antoniny Rychter.

Cała sprawa zaczęła się po przegranych wyborach na wójta gminy Szczecinek przez Pana Janusza Babińskiego. Pan Janusz Babiński po zakończeniu swojej kadencji wrócił do pracy w szkole, jako nauczyciel WFu. Przez to, pracę straciła wuefistka, Pani Antonina Rychter uwielbiana przez swoich uczniów. Wywołało to lawinę sprzeciwów wśród rodziców i uczniów, którzy domagali się powrotu nauczycielki.  Dlatego też, sprawą zainteresował się Poseł na Sejm RP Wiesław Suchowiejko, który wystosował do Dyrektor Gimnazjum Publicznego pismo, w którym prosił o wyjaśnienie takiego stanu rzeczy. Pismo opublikowaliśmy tutaj: http://www.gawex.pl/wiadomosci/wydarzenia/7808/Posel-Wieslaw-Suchowiejko-interweniuje-w-sprawie-zwolnienia-nauczycielki-WFu-z-Turowa.

Na odpowiedź, Pani Dyrektor miała dwa tygodnie. Jak poinformował nas Poseł, adresatka pisma odpowiedziała, że powołując się na ustawę o ochronie danych osobowych nie może udzielić szczegółowych informacji odnośnie spraw poruszonych w piśmie. W związku z tym, Wiesław Suchowiejko zapowiedział skorzystanie z porady specjalisty - prawnika i przyjrzenie się całej sprawie pod kątem pomocy Pani Antoninie. Jak zapewnił nas Poseł, nie chodzi o to, aby zwolnić Pana Babińskiego, lecz żeby tak zaangażowana i uwielbiana nauczycielka znalazła pracę i mogła dzielić się swoją pasją z uczniami. 

Komentarze (5)

uczen 2014-12-23 13:50

Ciekawe czy Pan poseł też wróci do nauczania w szkole jeśli za rok nie zostanie wybrany ponownie do sejmu ???

jeden taki 2014-12-23 14:12

Wszystkich was pozwalniać i będzie spokój.

elo 2014-12-23 14:33

Stworzą fikcyjny etat, czy zwolnią innego nauczyciela? Żal...

mach 2014-12-23 14:37

Nosz kurde!!!! Cokolwiek zrobisz to cię objadą. Przecież facet broni słusznej sprawy!!!!!

Ula P. 2014-12-23 15:07

Bardzo dobrze, że Pan Wiesław zajął się ta sprawa. Pachnie mi tu nie uczciwościa ze strony dyrektorki dlatego powołuje się na jakias ochronę danych bo jakby sprawa była uczciwa to by nie miała tajemnic. Panu Posłowi i jego rodzinie życzę wspaniałych Świat.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: