Uwaga na intensywne opady! Ostrzeżenie dla województwa zachodniopomorskiego

  • KW
  • 2014-12-23 11:57:05
Uwaga na intensywne opady! Ostrzeżenie dla województwa zachodniopomorskiego
  • Foto: www.czeladz.org.pl

Uwaga mieszkańcy i osoby przebywające na terenie województwa zachodniopomorskiego. Może intensywnie padać.

Na podstawie komunikatu meteorologicznego przekazanego przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich – Wydział w Szczecinie, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed możliwością wystąpienia na terenie woj. zachodniopomorskiego od godz. 09:10 dnia 23.12.2014 do godz. 14:00 dnia 24.12.2014 deszczu. Występują i nadal prognozuje się opady deszczu o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów od 20 mm do 30 mm miejscami do 40 mm. Opady o największym natężeniu są prognozowane na linii od Świnoujścia po Wałcz. Stopień zagrożenia 1 (w skali 3 stopniowej).

Dlatego też zaleca się:

1. Obserwować zmiany pogody i śledzić komunikaty nadawane przez lokalne rozgłośnie radiowe i stacje telewizyjne.
2. Ograniczyć do niezbędnego minimum opuszczanie mieszkań lub miejsc pobytu, aż do ustąpienia opadów. Jeżeli opadowi towarzyszyć będzie gradobicie, odsunąć się od okien, a przebywając na zewnątrz, skryć się w bezpieczne miejsce.
3. Biwakując w bezpośrednim sąsiedztwie brzegów rzek i jezior, natychmiast przenieść obóz w wy-żej położone, bezpieczne miejsce.
4. Zrezygnować z podróżowania samochodem. Jeżeli podróż jest konieczna unikać przejeżdżania przez rozległe kałuże, pod wiaduktami i podziemnymi ciągami komunikacyjnymi.
5. Nie parkować samochodów nad studzienkami ściekowymi i w rejonach, które mogą ulec zalaniu.
6. Szukając pomocy, wzywać straż pożarną (tel. 998), pogotowie ratunkowe (tel. 999), policję (tel. 997) lub korzystać z telefonu alarmowego „112”.

info: Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: