Wraki samochodów na ulicach naszego miasta

  • KW
  • 2014-12-19 14:34:19
Wraki samochodów na ulicach naszego miasta
  • Foto: TV Gawex

Od czasu do czasu w naszym mieście natknąć się można na wraki samochodów, zaparkowane na ulicach lub parkingach. Jeden z takich przypadków ma miejsce w centrum Szczecinka, na ulicy Ogrodowej.

W związku z zaistniałą sytuacją, gdzie w centrum naszego miasta stoi pojazd z wybitą szybą, udaliśmy się do Straży Miejskiej w celu zapytania, co tak naprawdę ma prawo lub obowiązek zrobić Straż Miejska z takim samochodem. Pani Jolanta Siemaszko, ze Straży Miejskiej w Szczecinku powiedziała nam, że pojazd, o który zapytaliśmy, znajdujący się na ulicy Ogrodowej, ma swojego właściciela i został on już odnaleziony, jednak nie jest to mieszkaniec Szczecinka.

Jeśli chodzi o określenie samochodu jako wrak, to na pewno będą się do tego określenia kwalifikowały samochody, które mają między innymi powybijane szyby i są na przykład zaparkowane w miejscu niebezpiecznym dla innych pojazdów i ludzi. Natomiast, jeśli samochód znajduje się na parkingu dość długi okres czasu, ale jest zamknięty i bez uszkodzeń - nie ma powodów, aby Straż Miejska zajęła się usuwaniem tego pojazdu. Oczywiście Straż Miejska może zająć się tylko tymi samochodami, które znajdują się na drogach i parkingach publicznych.  

Komentarze (1)

zibi 2014-12-21 02:10

przyjme wszystkie takie wraki

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: