Ukradli dla... zabawy

  • KW
  • 2014-12-19 09:38:49
Ukradli dla... zabawy
  • Foto: www.dworzak.pl

Złocienieccy policjanci interweniowali w sprawie kradzieży sklepowej. Zaskoczył ich nie tylko wiek sprawców, ale również rodzaj skradzionego towaru.

Policjanci ze Złocieńca otrzymali kolejne, typowe zgłoszenie dotyczące ujęcia sprawców kradzieży sklepowej. Kiedy jednak mundurowi przybyli na miejsce okazało się, że sprawa znacząco różni się od tych codziennie zgłaszanych przez pracowników okolicznych sklepów. Okazało się bowiem, że kradzieży dokonał 12-latek w towarzystwie 13-latka, a ich łupem były 2 półlitrowe butelki popularnego alkoholu.

Chłopcy nie byli skorzy do wyjaśnień skąd ten pomysł. Wymijająco twierdzili, że to tak, dla zabawy. Nikomu jednak do śmiechu nie było tym bardziej, że stan 13-latka wzbudził poważne zastrzeżenia mundurowych. Jego chwiejny krok i niewyraźna mowa wskazywały, że młody człowiek może być pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze w obecności opiekuna prawnego próbowali sprawdzić stan trzeźwości chłopca jednak młody człowiek nie był w stanie skutecznie wdmuchnąć powietrza w urządzenie pomiarowe.

Obaj chłopcy trafili pod opiekę rodziców, a o zdarzeniu zostanie poinformowany Sąd Rodzinny i Nieletnich.

info: www.drawsko.policja.gov.pl

Komentarze (1)

ktosio 2014-12-22 00:33

Małe gnoje przyszłością Narodu Patoli

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: