Wigilia w Powiecie Szczecineckim

  • KW
  • 2014-12-19 08:49:19
Wigilia w Powiecie Szczecineckim
  • Foto: TV Gawex

Wczoraj, 19 grudnia w internacie Zespołu Szkół nr 2 miała miejsce wigilia zorganizowana przez szczecinecki Samorząd Powiatowy.

Ta tradycja kultywowana jest już od kilkunastu lat. Spotkanie jest okazją do wysłuchania kolęd, podsumowania roku i złożenia sobie świąteczno-noworocznych życzeń. W wydarzeniu biorą udział nie tylko powiatowi radni i szefowie instytucji podległych starostwu, ale także wielu zaproszonych gości. Są to na przykład samorządowcy, przedsiębiorcy, przedstawiciele fundacji i stowarzyszeń. Od kilku lat jedną z atrakcji jest kolęda wykonana przez Starostę i jego zastępcę. W tym roku towarzyszył im jeszcze wójt gminy Szczecinek, Ryszard Jasionas. 

Od strony kulinarnej wigilijną wieczerzę przygotowują uczniowie i nauczyciele ZS nr 2. Dla nich jest to także ważne wydarzenie. Na stole serwowane są tradycyjne dania, znane z rodzinnych wigilii.

Relację z tego wydarzenia zobaczą Państwo w świątecznym programie lokalnym.  

Komentarze (1)

Gość 2014-12-19 13:19

Małe sprostowane : w zeszłym roku Wójt Gminy Szczecinek Ryszard Jasionas również śpiewał kolędy, wtedy jeszcze jako członek Zarządu Powiatu :)

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: