Złocieniecka odsłona Europejskiego Festiwalu Ludzi zagrożona

  • KW
  • 2014-12-18 13:22:33
Złocieniecka odsłona Europejskiego Festiwalu Ludzi zagrożona
  • Foto: TV Gawex

W lipcu 2015 roku Złocieniec miał być miastem-gospodarzem Europejskiego Festiwalu Ludzi. Nowy burmistrz Krzysztof Zacharzewski chce wycofać się z organizacji tej imprezy. Główny powód to finanse.

O Europejskim Fesiwalu Ludzi pisaliśmy tutaj: http://www.gawex.pl/wiadomosci/wydarzenia/7524/Miedzynarodowy-Komitet-z-15-krajow-obraduje-w-Zlociencu

Pomysłodawcą organizacji tygodniowej imprezy dla ponad 700 gości z różnych krajów europejskich był poprzedni Burmistrz Złocieńca Waldemar Włodarczyk. Nowy gospodarz miasta i gminy ma zupełnie inne zdanie na temat tego wydarzenia. Wstępnie szacujemy, że impreza kosztowałaby około 500 tysięcy złotych. Niestety, z wielu deklaracji nasi potencjalni partnerzy się wycofują. Przy obecnej mizerii finansowej nie stać nas po prostu na takie igrzyska - tak sprawę komentuje Burmistrz Zacharzewski. Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła, ale wiele wskazuje na to, że złocieniecka odsłona festiwalu nie dojdzie do skutku.

Więcej informacji na ten temat oraz plany nowego, złocienieckiego Burmistrza w dzisiejszym (18.12) programie "Kawa na ławę", po godzinie 17:15. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: