Powyborcza konferencja RdS i zapowiedź referendum w sprawie SM

  • Redakcja TV Gawex
  • 2014-12-17 10:38:53
Powyborcza konferencja RdS i zapowiedź referendum w sprawie SM
  • Foto: TV Gawex

16 grudnia odbyła się pierwsza powyborcza konferencja prasowa Razem dla Szczecinka. Joanna Pawłowicz w imieniu swoim i całego ugrupowania podziękowała mieszkańcom za liczne poparcie w wyborach samorządowych, dzięki którym RdS uzyskało 5 mandatów w Radzie miasta i 3 miejsca w Radzie Powiatu.

Na konferencji przedstawiciele Razem dla Szczecinka poinformowali o swoich najbliższych planach działania, oraz odnieśli się do zdarzeń zaistniałych na pierwszych dwóch sesjach radach miasta; takich jak wybory prezydium Rady oraz expose burmistrza - Jerzego Hardie Douglasa.

Jak powiedziała Joanna Pawłowicz "do naszej wizji Tańszego miasta będziemy stale przekonywać radnych Platformy Obywatelskiej, bo  do tego zobowiązuje nas wynik uzyskany w wyborach". w związku z czym RdS  zgłosiło już do urzędu miasta do dwa projekty uchwał. Pierwszy z nich to przywrócenie bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską dla osób po 70 roku życia i honorowych krwiodawców, kolejny to projekt dotyczy obniżenia podatków od nieruchomości.

Podczas konferencji przedstawiciel Nowej Prawicy i radny Rady Miasta w tej kadencji -Marcin Bedka zapowiedział referendum w sprawie likwidacji Straży Miejskiej. Takie referendum miałoby się odbyć razem z wyborami prezydenckimi, a poprzedzi je zbieranie głosów poparcia dla referendum w Szczecinku i w Koszalinie. Aby referendum się odbyło głosów poparcia trzeba zebrać sporo, bo ponad 4 tysiące."Sprawa zostanie uruchomiona przez Koło Nowej Prawicy, już po Nowym Roku."- mówi Marcin Bedka

 Więcej informacji na temat konferencji dziś w programie lokalnym.

 

Komentarze (1)

Jerzy 2014-12-17 17:43

Wczoraj przeczytałem wiadomość,że Straż Miejska ma obsługiwać Szczecinecki monitoring.?!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: