Betlejemskie Światło Pokoju jest już w Szczecinku i w szczecineckich instytucjach!

  • KW
  • 2014-12-16 12:19:38
Betlejemskie Światło Pokoju jest już w Szczecinku i w szczecineckich instytucjach!
  • Foto: TV Gawex

Betlejemskie Światło Pokoju dziś, 16 grudnia powędrowało do wszystkich instytucji w naszym mieście.

Wczoraj (15.12), późnym wieczorem do Szczecinka przyjechało Betlejemskie Światło Pokoju. Natomiast dziś,  harcerze z 4 Drużyny Harcerskiej Gryf wraz z Komendantem Hufca ZHP hm. Zofią Gańską, roznosili światło po instytucjach, szkołach, urzędach, przedsiębiorstwach. Jako pierwszy, o godzinie 9:45 Betlejemskie Światło Pokoju otrzymał Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. Warto także zaznaczyć, że światełko do naszego miasta przyjechało po raz 24. 

Harcerze i harcerki Związku Harcerstwa Polskiego, 14 grudnia, w niedzielę otrzymali światełko z rąk słowackich skautów podczas spotkania, które rozpoczęło się od uroczystego wprowadzenia Betlejemskiego Światła Pokoju na ołtarz sviteckiego kościoła. Rękoma słowackich skautów, przemierzyło ono drogę z Wiednia. Na Słowację przybyły reprezentacje harcerskie z całej Polski. Dzięki ich obecności cały kościół wypełniła atmosfera radosnego oczekiwania i skautowego braterstwa. Płonący przy ołtarzu płomień rozgrzewał serca wszystkich wokół i sprawiał, że idea mu towarzysząca stała się bliska i obecna jak nigdy dotąd.

Po zakończonej liturgii nastąpiła najważniejsza część nabożeństwa – przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju. Do Polski trafiło ono przez ręce Naczelnika Związku Harcerstwa Polskiego, hm. Małgorzaty Sinicy. Następnie delegacje wszystkich 17 chorągwi rozpaliły płomień dla siebie, by jeszcze tego samego dnia powieźć go dalej. Od tej chwili, w myśl tegorocznego motta Światła, pokój naprawdę jest w nas. 

15 grudnia Betlejemskie Światło Pokoju niesione w tysiącach latarenek dotarło do każdego województwa. Wszystkich pragnących je otrzymać zapraszamy na stronę www.swiatlo.zhp.pl, gdzie harcerze tworzą Mapę Światła z danymi regionalnych przekazań.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: