Miał prawie 3 promile alkoholu i jechał rowerem - raport tygodniowych interwencji Straży Miejskiej

  • KW
  • 2014-12-15 10:36:26
Miał prawie 3 promile alkoholu i jechał rowerem - raport tygodniowych interwencji Straży Miejskiej
  • Foto: www.twojezaglebie.pl

W okresie od 8.12.2014 do 14.12.2014 r. strażnicy podjęli 101 interwencji wobec 128 osób, 21 osób zostało ukaranych mandatami karnymi, na 3 osoby zostaną skierowane wnioski o ukaranie, policji przekazano 2 nietrzeźwych rowerzystów.

10.12.2014 około godziny 14:55 patrol Straży Miejskiej na ulicy Szczecińskiej zatrzymał do kontroli rowerzystę, który poruszał się zygzakiem. Jak się okazało, rowerzysta znajdował się w stanie nietrzeźwości. Został przekazany Policji.

12.12.2014 około godziny 16:00 interwencja na ul. Dworcowej gdzie bezdomni wszczęli awanturę. Na miejscu strażnicy wylegitymowali dwóch bezdomnych, którzy awanturując się wykrzykiwali wulgaryzmy, czym wywoływali zgorszenie wśród przechodniów. Na obu zostaną skierowane wnioski o ukaranie.

12.12.2014 około godziny 20:40 strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie o pogryzieniu kobiety przez psa. Jak się okazało, mężczyzna znajdujący się pod wpływem alkoholu wyprowadził swojego psa bez smyczy. Podczas wyprowadzania psa jego pies zaatakował innego psa wyprowadzanego prawidłowo. W efekcie został pogryziony pies wyprowadzany przez kobietę oraz ona sama doznała obrażeń. Na mężczyznę, który nie zachował zwykłych środków ostrożności przy wyprowadzaniu swojego psa zostanie skierowany wniosek o ukaranie.

13.12.2014 około godziny 15:35 strażnicy miejscy patrolując park miejski zauważyli rowerzystę jadącego zygzakiem, który z ulicy Ordona skręcił w ulicę Zamkową. Następnie rowerzysta ten pojechał w kierunku Placu Wolności oraz 9 Maja gdzie został zatrzymany do kontroli. Jak się okazało w wydychanym powietrzu miał około 3 promili alkoholu. Mężczyzna ten został przekazany Policji.

14.12.2014 około godziny 19:10 strażnicy miejscy podjęli interwencję na dworcu PKP, na miejscu wylegitymowano bezdomnego, któremu udzielili pomocy a następnie umieścili w noclegowni MOPS.

Straż Miejska dysponuje profesjonalnym alko testem, który systematycznie jest wzorcowany. Każdy kto zgłosi się do siedziby Straży Miejskiej może z niego skorzystać i sprawdzić swój stan trzeźwości. Jest to istotne szczególnie dzień po spożyciu alkoholu, gdy istnieje potrzeba przemieszczania się samochodem. Informacja taka może się przydać w okresie świątecznym. Kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem.

info: Grzegorz Grondys

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: