Pierwszy krok pływacki na szczecineckim basenie

  • KW
  • 2014-12-15 09:14:07
Pierwszy krok pływacki na szczecineckim basenie
  • Foto: Kamil Biegański

W niedzielę (14.12), na szczecineckiej pływalni odbyły się zawody dla najmłodszych adeptów pływania.

Uczestnikami zawodów były dzieci dopiero zaczynające swoją przygodę z pływaniem. Na nasze zawody przybyło prawie 100 adeptów pływania. W tym grupa przyjezdnych dzieci z Miastka. Dzieci w zawodach były podzielone na trzy grupy wiekowe:

I przedszkolaki i klasy I

II klasy II – III Szkoła Podstawowa

III klasy IV – VI Szkoła Podstawowa

Startujące dzieci dopingowała grupa ponad stu kibiców usytuowanych w holu basenu. Dla każdej grupy wiekowej przygotowany był odpowiedni scenariusz imprezy. Wszystkie dzieci rozpoczęły swoje uczestnictwo w zawodach od szeregu zabaw z elementami nurkowania. Po zabawach nadszedł czas na „poważną” rywalizację i rozpoczęły się starty na basenie sportowym. Przedszkolaki miały swój start na basenie sportowym z „makaronem” lub deseczką pływacką. Natomiast grupa dzieci ze szkół podstawowych rywalizowała w wyścigu stylem dowolnym na dystansie 25 m. Zmagania toczyły się w radosnej i sportowej atmosferze.

Najlepsi otrzymali medale. Jednak nie wynik był najważniejszy w dzisiejszych zmaganiach, tylko dobra zabawa. Każde dziecko uczestniczące w naszych zawodach brało udział w losowaniu cennych nagród. Dzięki pomocy OSiR w Szczecinku na zakończenie zawodów udało nam się zorganizować loterię z nagrodami. Dzięki temu wszyscy uczestnicy zawodów wyszli z basenu, z dodatkową nagrodą

Widząc ogromne zainteresowanie dzieci i rodziców naszymi niedzielnymi zawodami już dzisiaj zapraszamy na następną edycję „Pierwszego kroku pływackiego”, która odbędzie się w nowym 2015 roku.

info: KAMIL BIEGAŃSKI, SĘDZIA GŁÓWNY

Pierwszy krok pływacki na szczecineckim basenie

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: