Czaplinecki Jarmark Bożonarodzeniowy

  • KW
  • 2014-12-15 08:29:11
Czaplinecki Jarmark Bożonarodzeniowy
  • Foto: TV Gawex

W sobotę, 13 grudnia mieszkańcy Czaplinka wzięli udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym, podczas którego mogli zakupić świąteczne ozdoby, wypieki, a także obejrzeć pokaz Krakowskiego Teatru Ulicznego.

Organizatorem sobotniego jarmarku był Czaplinecki Ośrodek Kultury. Każdy, kto przyszedł na Rynek Miejski mógł pooglądać i zakupić własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne, a także spróbować różnego rodzaju ciast i przysmaków. Wszystko to w wykonaniu mieszkańców, artystów, lokalnych twórców, uczniów szkół oraz gości. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej również przygotowali swoje stoisko, gdzie można było zakupić kalendarz na nowy rok. Pieniądze ze sprzedaży przeznaczone zostały dla osieroconego chłopca, którego OSP Czaplinek wspiera. Strażacy organizowali również pokazy pierwszej pomocy dla uczestników jarmarku. 

Głównym punktem sobotniego wydarzenia było widowisko uliczno-plenerowe „Graal”, które łączyło w sobie elementy spektaklu, słuchowiska oraz teatru tańca. Szczególna dbałość o warstwę dźwiękową zaowocowała formą słuchowiska, dzięki której widz miał możliwość przeniesienia się wraz z bohaterem do świata jego marzeń, pragnień i lęków. Wykreowane przez szczudlarzy monumentalne i niezwykłe postacie zapełniały baśniowy świat, budząc grozę i śmiech. Szczudlarze zaprezentowali historię pewnego chłopca przedstawioną w formie baśni z morałem, która ma posłużyć do ukazania podstawowych wartości, o których bardzo często zapominamy. Chłopiec po przeczytaniu poruszającej książki wyrusza w świat w poszukiwaniu Świętego Graala, ponieważ chce posiadać coś niezwykłego, coś czego nie posiada nikt inny. Chce również przeżyć niepowtarzalną przygodę, którą na zawsze zapamięta. Jak się później okazało, wędrówka zaprowadzi chłopca nie do Graala, ale w głąb jego własnej duszy. Widowisko „Graal” to nie tylko efekty świetlne oraz wspaniała muzyka, ale także barwne kostiumy, maski, ucharakteryzowani aktorzy. Natomiast po spektaklu przygotowano specjalną niespodziankę - Święty Mikołaj oraz jego świta na szczudłach. 

 Na relację z tego wydarzenia zapraszamy  już dziś do naszego programu lokalnego!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: