Kiedy i dlaczego monitoringiem w Szczecinku zajmie się Straż Miejska?

  • KW
  • 2014-12-12 14:03:42
Kiedy i dlaczego monitoringiem w Szczecinku zajmie się Straż Miejska?
  • Foto: www.nowosci.com.pl

W minionym tygodniu, w szczecineckim Urzędzie Miasta zapadła decyzja o przeniesieniu monitoringu miejskiego do straży miejskiej.

Za monitoring w Szczecinku od początku odpowiedzialna była szczecinecka policja. Zadaniem Urzędu Miasta było zbudowanie całej infrastruktury kamer. Ówczesny Komendant Wojewódzki Policji sprzyjał takiemu myśleniu. Jednak po zmianie Komendanta Wojewódzkiego zaczęły się rozmowy z Komendantem Powiatowym, który twierdził, że pomysł monitoringu miejskiego, obsługiwanego przez policję, nie jest dobrym rozwiązaniem. Myślę, że wynikało to też z tego, że Policja Powiatowa miała i ma problemy finansowe (...). Monitoring wymaga zaangażowania jakiejś grupy policjantów, więc zaczęło się krytykowanie, że to bez sensu, że nie ma na to pieniędzy, że w innych miastach jest to inaczej zorganizowane. Ja się upierałem, żeby robiła to policja, ponieważ dobrze to działało przez 5 czy 6 lat i nie widziałem powodu, żeby zmieniać coś, co działa dobrze. Niestety, ostatnio przestało to działać dobrze, dlatego jak mamy coś robić na siłę to w takim razie przenieśmy to do Straży Miejskiej - powiedział nam Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. 

Po rozmowach Burmistrza z Komendantem Straży Miejskiej Grzegorzem Grondysem okazało się, że przeniesienie jest technicznie możliwe. Dlatego też, najpóźniej w lutym 2015 roku monitoring będzie już znajdował się w Straży Miejskiej. Jeśli chodzi o osoby, które będą obsługiwały monitoring, zajmie się tym część osób, które już pracują w Straży Miejskiej. Jednak większość będą to osoby z robót publicznych, za co odpowiedzialny będzie Starosta Szczecinecki. Mamy zabezpieczone środki na poprawę jakości kamer, będziemy wymieniać część kamer w roku 2015 na kamery nowocześniejsze, obrotowe i o lepszej jasności, które dadzą na pewno lepszy obraz - mówił Burmistrz. Znana jest także droga przepływu informacji między strażą miejską a policją - w razie potrzeby reagowania, dyżurny policjant otrzyma sygnał od straży miejskiej, a także będzie miał podgląd w dyżurce na daną kamerę. 

Komentarze (3)

Jerzy 2014-12-12 16:53

Trochę mnie zastanawia decyzja dotycząca obsługi kamer, że" większość będą to osoby z robót publicznych, za co odpowiedzialny będzie Starosta Szczecinecki". Jakie to osoby są zatrudnione do robót publicznych,czy będą kompetentne i czy tajemnica służbowa przez nich będzie przestrzegana?

ja 2014-12-12 21:18

no bardzo ładna galeria :)

no 2014-12-17 14:39

Decyzje burmistrza są absurdalnie przerażające

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: