"Tango" Mrożka na VII Powiatowym Dniu Teatru w Językach Obcych

  • KW
  • 2014-12-10 13:22:00
"Tango" Mrożka na VII Powiatowym Dniu Teatru w Językach Obcych
  • Foto: TV Gawex

W kinie Wolność odbył się dzisiaj (10.12) VII Powiatowy Dzień Teatru w Językach Obcych.

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z powiatu szczecineckiego, w ramach dzisiejszego konkursu wystawili wspólnie sztukę Sławomira Mrożka pt. "Tango". Sztuka składała się z siedmiu części - każdą z części wystawiała inna grupa, odpowiednio z danej szkoły. I tak, w kinie Wolność zaprezentowali się dziś uczniowie ze szkół: 

* Zespół Szkół Nr 1 im. KEN

* Liceum Ogólnokształcące im. Tarasa Szewczenki

* Zespół Szkół Nr 3

* Zespół Szkół Nr 6 im. St. Staszica

* Zespół Szkół Nr 2 im. Ks. Warcisława IV

* Zespół Szkół im. Oskara Langego

* I Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Elżbiety

Natomiast organizatorami Dnia Teatru w Językach Obcych byli: ZS nr 6 im. Stanisława Staszica, Starostwo Powiatowe w Szczecinku oraz Samorządowa Agencja Promocji i Kultury. Każda z postaci, występujących na scenie miała nie lada wyzwanie. Swoje kwestie musiała wygłosić w języku obcym i tak, usłyszeliśmy między innymi języki: niemiecki i hiszpański. Dodatkowo obowiązkowo, aby postać była lepiej rozpoznana przez widzów, aktorzy musieli posiadać taki sam atrybut. Na przykład osoba grająca postać Eleonory - szlafrok, a postać Stomila - piżamę. 

Grę aktorską i posługiwanie się językiem obcym na scenie oceniało niezależne jury, które składało się z nauczycieli języków obcych, a także specjalistów od gry aktorskiej. Trzeba przyznać, że dzisiejsze występy przyciągnęły sporą rzeszę uczniów - sala kina Wolność zapełniła się po brzegi.

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (1)

Mieszkaniec 2014-12-10 16:59

,,Uczniowie szkół ponadpodstawowych z powiatu szczecineckiego, w ramach dzisiejszego konkursu wystawili wspólnie sztukę Sławomira Mrożka pt. "Tango"." - A nie powinno być przypadkiem: Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych? :-)

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: