Uwaga na silny wiatr! Jest ostrzeżenie dla woj. zachodniopomorskiego

  • KW
  • 2014-12-10 08:36:21
Uwaga na silny wiatr! Jest ostrzeżenie dla woj. zachodniopomorskiego
  • Foto: www.czeladz.org.pl

Na podstawie komunikatu meteorologicznego przekazanego przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich Wydział w Szczecinie i Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed możliwością wystąpienia silnych wiatrów.

Dzisiaj, 10 grudnia od godz. 09:00 do godz. 18:00 na obszarze subregionu nadmorskiego województwa zachodniopomorskiego, prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 75 km/h, z południa. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%. 

Stopień zagrożenia: 1 (w 3-stopniowej skali).

W związku z powyższym,

zaleca się:

  1. Obserwować zmiany pogody i śledzić komunikaty nadawane przez lokalne rozgłośnie radiowe i stacje telewizyjne.

  2. Zamknąć i zabezpieczyć przed samoczynnym otwarciem okna, drzwi balkonowe. Zabrać z balkonów i parapetów okien wszystkich przedmioty, które mogą być porwane przez wiatr.

  3. Nie parkować samochodów pod drzewami, liniami energetycznymi, wysokimi kominami, tablicami reklamowymi i w bezpośrednim sąsiedztwie starych budynków.

  4. W przypadku uszkodzeń sieci energetycznej, gazowej lub wodno-kanalizacyjnej, nie podejmować się napraw na własną rękę. Wezwać specjalistyczne pogotowie naprawcze.

info: Lukasz Turmiński

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: