Turowo. Największa, tegoroczna inwestycja drogowa powiatu szczecineckiego zakończona

  • KW
  • 2014-12-09 13:22:57
Turowo. Największa, tegoroczna inwestycja drogowa powiatu szczecineckiego zakończona
  • Foto: TV Gawex

Dobiega końca największa tegoroczna inwestycja powiatu szczecineckiego. Mowa tu o drodze, która przebiega przez Turowo Pomorskie.

Przebudowa drogi na odcinku 1,6 km, która przebiega przez miejscowość Turowo to zdecydowanie największa inwestycja w tym roku powiatu szczecineckiego. Inwestycja ta czekała na swoją realizację aż 7 lat - koszt inwestycji opiewał na prawie 5 milionów złotych. Prace w Turowie rozpoczęły się w lipcu bieżącego roku. Teraz trwają ostatnie prace kosmetyczne i niebawem odbędą się odbiory wykonanych prac.

Warto tu także wspomnieć, że przy okazji całe Turowo zostało okablowane - zlikwidowano sieci napowietrzne i włożono je w ziemię. To też udało się zrobić i w miesiącu marcu, kiedy wiedzieliśmy już, że będzie nowa droga spotkałem się z Dyrektorem rejonu energetycznego i przedstawiłem mu jak to może mniej więcej wyglądać, a on ze swojej strony zadziałał. Dzisiaj Turowo ma infrastrukturę miejską - powiedział nam Włodzimierz Fil, Dyrektor PZD w Szczecinku. Koszt inwestycji energetyki to około 3,5 mln złotych. 

W Turowie zostały zrobione nowe chodniki, oświetlenie, zatoczki autobusowe, odwodnienie, przebudowano istniejące wjazdy. Dodatkowym elementem była budowa przepompowni wód opadowych - konfiguracja terenu jest tam taka, że istnieje potrzeba przepompowywania części wód. 

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (2)

Dobry obywatel. 2014-12-09 17:16

Turowo ładnie przebudowane wiem bo sam korzystam z tej drogi. Zastrzeżeń nie mam. Ale tylko patrzeć kiedy Szczecinek pochłonie miejscowość Turowo. Chodzi mi o przyłączenie tak jak byłej Trzesieki.

Rasputin1 2014-12-10 22:41

Dobry obywatelu. A co ty możesz wiedzieć o lokalnej polityce. Przypominam niektórym. Nadzieja matką głupich :D

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: