Ekspresowa Sesja Rady Miasta. Znamy składy stałych komisji

  • KW
  • 2014-12-08 09:14:03
Ekspresowa Sesja Rady Miasta. Znamy składy stałych komisji
  • Foto: TV Gawex

Dziś, 8 grudnia o godzinie 8:00 rozpoczęła się, druga w tej kadencji, sesja Rady Miasta.

Podczas dzisiejszej sesji wybrano składy stałych komisji Rady Miasta. Zanim jednak przystąpiono do przedstawienia kandydatur i głosowania, każdy z radnych odebrał z rąk Pani Małgorzaty Bały legitymacje. Następnie Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas wygłosił swoje expose, w którym mówił między innymi o tym, jak rozwinęło się miasto od 2006 roku, kiedy to właśnie on obejmuje rządy Burmistrza. Usłyszeliśmy także plany związane z dalszym rozwojem miasta. Burmistrz mówił  o zamiarze stworzenia dyskoteki, a także skateparku z prawdziwego zdarzenia. 

Bez problemów wybrano składy ośmiu komisji. Do składu Komisji Rewizyjnej zaproponowano: Janusza Rautszko, Macieja Baturę, Marcina Bedkę, Jana Kanię oraz Marka Ogrodzińskiego. Wszyscy wymienieni wyżej radni wyrazili zgodę na pracę w tej komisji i jednogłośnie zostali wybrani przez 21 radnych, obecnych na sali. 

Komisja Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki: Krzysztof Zawada, Zdzisław Miechowiecki, Małgorzata Kuszmar, Jacek Brynkiewicz, Jacek Lesiuk, Andrzej Grobelny, Marcin Bedka.

Komisja Problemów Społecznych: Grażyna Kuszmar, Małgorzata Bała, Marcin Bocheński, Jacek Lesiuk, Zdzisław Miechowiecki, Roman Matuszak, Andrzej Grobelny.

Komisja Budżetowo-Ekonomiczna: Jerzy Kania, Maciej Batura, Marcin Kaszewski, Krzysztof Zawada, Janusz Leszko, Jacek Pawłowicz, Roman Matuszak.

Komisja Prawa, Legislacji i Porządku Publicznego: Jacek Brynkiewicz, Małgorzata Kuszmar, Katarzyna Dudź, Janusz Leszko, Małgorzata Golińska.

Komisja Ochrony Środowiska: Marek Ogrodziński, Marcin Bocheński, Edyta Wojnicz, Małgorzata Bała, Jacek Pawłowicz. 

Komisja Rozwoju Gospodarczego i Samorządności: Edyta Wojnicz, Marcin Kaszewski, Janusz Rautszko, Grażyna Kuszmar, Małgorzata Golińska. 

Wybór składów komisji i głosowanie przebiegło bardzo szybko i jednomyślnie. Końcowym punktem dzisiejszej sesji były zapytania radnych. Padło tu między innymi pytanie od Radnego Romana Matuszaka, które dotyczyło wycinki drzew w parku. Domagał się on wyjaśnień, czy jest ona legalna, potrzebna i w jakim celu robiona. Sporą część czasu zajął także problem cieczy, która jakiś czas temu wpływała do Trzesiecka. Radny Jacek Pawłowicz domniemywał, że Urząd Miasta zamiata sprawę pod dywan, bagatelizując wyniki badań, które powinny zaniepokoić. Zwrócił także uwagę, że w wodzie tej znajdował się formaldechyd. Wojciech Smolarski z Wydziału Ochrony Środowiska poinformował, że badanie zanieczyszczenia zostało wykonane przez PWiK od razu, a wyniki badań pokazały, że zawyżony wynik jest rzeczą jak najbardziej uzasadnioną. Ja chciałam uspokoić Pana Radnego,  że miasto niczego nie ukrywa, nie zamiata pod dywan. Przyczyną takiego stanu rzeczy był przecisk, który robiła firma uzbrajająca torowiska i linie kablowe. My (PWiK - red.) spotkaliśmy się z miastem i tą firmą w piątek i wyjaśniliśmy to. Ponieważ tam jest podłoże glinowe nie można było użyć bentonitu, użyto więc gliny, przebito kanał deszczowy. Wykonawcy przyznali się do tego i poniosą konsekwencje finansowe. Złożono też zlecenie na czyszczenie, więc proszę nie robić z tego problemu - to jest normalna sytuacja przy inwestycji - powiedziała Pani Beata Pszczoła-Bryńska. 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: