Kronospan stworzy wyższą uczelnię w Szczecinku?

  • KW
  • 2014-12-04 12:41:46
Kronospan stworzy wyższą uczelnię w Szczecinku?
  • Foto: TV Gawex

Jak się okazuje, Kronospan Szczecinek ma całkiem ciekawe plany związane ze szkolnictwem wyższym w naszym mieście.

Podczas rozmowy z Burmistrzem Szczecinka Jerzym Hardie-Douglasem, którą będzie mogli Państwo obejrzeć w dzisiejszym programie "Kawa na ławę" (TV Gawex, 4 grudnia, po godzinie 17:15) usłyszeliśmy, że firma Kronospan Szczecinek planuje stworzyć w naszym mieście uczelnię wyższą. Uczelnia ta kształciłaby kadrę inżynierską dla całego konsorcjum Pana Petera Kaindla (właściciela Kronospanu), który ma sporą liczbę fabryk na całym świecie. Jest taki pomysł, przez niego rzucony, nad którym już Kronospan pracuje. Chciałby on, aby w Szczecinku powstała uczelnia, która będzie kształciła pracowników do wszystkich jego fabryk na świecie - powiedział nam Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. Kronspan już się rozgląda za budynkami, za stworzeniem kampusu - dodał.

Jak zauważył Burmistrz, pomysł ten wpasowuje się w myślenie Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego, które twierdzi, że powinno się skupiać na kadrze inżynieryjnej, która będzie uczyła się praktycznie, a nie teoretycznie zawodu. Na rynku jest zbyt dużo młodych ludzi, którzy mają problem ze znalezieniem pracy. Dlatego też, Burmistrz zdradził nam, że Urząd Miasta również chciałby zrealizować swój pomysł odnośnie nauczania wyższego, które prawdopodobnie będzie szło w takim kierunku, aby przekwalifikowywać ludzi z wykształceniem wyższym. 

Niebawem mają się rozpocząć rozmowy z Uniwersytetem Technologicznym w Szczecinie (Politechnika Koszalińska nie wykazała zainteresowania), żeby w Szczecinku próbować stworzyć taką uczelnię, która dawałaby też szanse ludziom, którzy mają wykształcenie wyższe i nie mogą znaleźć żadnej pracy. Wówczas mogliby oni, w stosunkowo niskim czasie, przekwalifikować się na takiej uczelni technicznej i znaleźć pracę w danym zawodzie, na który jest zapotrzebowanie. 

Całą rozmowę z Jerzym Hardie-Douglasem możecie Państwo obejrzeć już dziś (4.12) w programie "Kawa na ławę" - zapraszamy serdecznie!

Komentarze (7)

2014-12-04 13:40

Uniwersytet Techniczny a Technologiczny to drobna różnica. W Szczecinie nie ma Uniwersytetu Technicznego!

Gawex Media 2014-12-04 13:50

Przepraszamy za pomyłkę i dziękujemy za czujność. Pozdrawiamy serdecznie!

gość 2014-12-04 16:01

Bardzo dobry pomysł. Oby znaleźli się chętni.

zenek 2014-12-05 23:05

tak i zapewne w budynku po komendzie policji :p

2014-12-06 19:17

Super pomysł - kadra poganiaczy. Po sześciu latach w tym kołchozie zrejterowałem z tego przybytku. Miejsce pracy dla masochistów.

sowa 2014-12-06 20:13

to ja przewiduję, że będzie problem z naborem bo młodym nie chce się uczyć....

Mieszkaniec 2014-12-08 09:39

Uczelnia Wyższa w Szczecinku o wysokiej specjalizacji - To byłoby bardzo dobre dla naszego miasta. Pytanie czy to jest w ogóle realne, czy tylko życzeniowe.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: