SAPiK promuje Szczecinek w Niemczech

  • KW
  • 2014-12-03 12:43:13
SAPiK promuje Szczecinek w Niemczech
  • Foto: SAPIK

Wczoraj, 2 grudnia pracownicy Działu Promocji SAPiK-u odwiedzili niemiecką miejscowość Neustrelitz, aby przygotować wystawę promującą Szczecinek w Niemczech. Realizowali oni również zdjęcia filmowe prezentujące to nasze partnerskie i zaprzyjaźnione miasto.

Pracownicy SAPiKu spotkali się z bardzo ciepłym przyjęciem Burmistrza Neustrelitz – Andreasa Grunda, z którym omówili najbliższe plany dotyczące współpracy miast partnerskich. Warto wspomnieć, że dotychczasowe kontakty przebiegały bardzo wzorowo, przede wszystkim na płaszczyźnie kulturalnej i sportowej. Od ponad dziesięciu lat tancerze ze Szczecinka i Neustrelitz  uczestniczą we wspólnych projektach tanecznych, występując  zarówno w Polsce, jak i w Niemczech. Ma miejsce również wymiana sportowych doświadczeń, np. udział w biegach ulicznych.

Tym razem postawiono na wzajemną promocję, dlatego mieszkańcy Neustrelitz mogą podziwiać malownicze zakątki Szczecinka zaprezentowane na wystawie fotograficznej. Ekspozycja zachęcająca do odwiedzenia naszego miasta powstała w samym centrum Neustrelitz, obok Miejskiej Informacji Turystycznej. Mamy nadzieję, że nikt nie przejdzie koło niej obojętnie, a niemieckich turystów będzie w Szczecinku coraz więcej, bo przecież mamy się czym pochwalić. 

info: SAPIK

SAPiK promuje Szczecinek w Niemczech

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: