Nietypowa lekcja geografii i historii - spotkanie z pisarzem Łukaszem Wierzbickim w Szczecinku

  • KW
  • 2014-12-03 11:47:10
Nietypowa lekcja geografii i historii - spotkanie z pisarzem Łukaszem Wierzbickim w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

W Szkole Podstawowej nr 7 i w Zespole Szkół Społecznych STO w Szczecinku odbyły się dziś (3 grudnia) spotkania autorskie z Łukaszem Wierzbickim - pisarzem, autorem wielu publikacji dla dzieci i młodzieży. To dla dzieci zupełnie nietypowa lekcja geografii i historii, taka którą na pewno na długo zapamiętają.

Łukasz Wierzbicki to redaktor, autor książek dla dzieci i podróżnik. W ramach cyklu spotkań, prelekcji i wykładów pod nazwą "Pogotowie kazikowe" przyjechał do Szczecinka i spotkał się dzisiaj z uczniami Zespołu Szkół Społecznych i SP7. Gość szczecineckich szkół i autor wielu książek dla dzieci, bardzo lubi widywać się ze swoimi czytelnikami, co mogliśmy zauważyć podczas dzisiejszych prelekcji.

Pisarz swoje wykłady prowadzi dla osób w każdym wieku - dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, a także dla osób dorosłych i za każdym razem wzbudza zainteresowanie swoich słuchaczy, zarówno samymi  opowieściami, jak i sposobem ich przedstawiania. Dzisiaj, w Zespole Szkół Społecznych i w SP nr 7 usłyszeliśmy opowieści między innymi o książce "Dziadek i niedźwiadek", która opowiada o niedźwiadku Wojtku, towarzyszącemu żołnierzom Armii Andersa. Natomiast opowieść pod tytułem "Afryka Kazika" mówi o podróży Kazimierza Nowaka, który jako pierwszy przemierzył Czarny Ląd rowerem.  To właśnie tej  jakże ciekawej opowieści, mogli wysłuchać uczniowie klas IV -tych SP7. Jak powiedzieli uczestnicy spotkania " to była wyjątkowa, ciekawa lekcja, dowiedzieliśmy się dużo o podróżach i  innych obcych krajach, których nie znamy". Spotkanie z panem Łukaszem są rzeczywiście bardzo ciekawe, można powiedzieć, że bierzemy udział w przestawieniu interaktywnym z udziałem dzieci, kolorowych strojów, akcesoriów przywiezionych z dalekich krajów,  a wszystko to wzbogacone pokazami i projekcjami multimedialnymi.

Relacja z tych spotkań już dziś w naszym programie lokalnym ECHA DNIA, g. 17:15. Zapraszamy do oglądania!

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (1)

Mama 2014-12-03 18:22

Moja córka wróciła zachwycona z tego spotkania i gotowa zwiedzać świat. Brawo dla autora!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: