Poseł Wiesław Suchowiejko interweniuje w sprawie zwolnienia nauczycielki WFu z Turowa

  • KW
  • 2014-12-02 12:55:54
Poseł Wiesław Suchowiejko interweniuje w sprawie zwolnienia nauczycielki WFu z Turowa
  • Foto: TV Gawex

Poseł Wiesław Suchowiejko wystosował pismo do Dyrektora Publicznego Gimnazjum w Turowie w celu udzielenia wyczerpujących informacji o zwolnieniu nauczycielki wychowania fizycznego Pani Antoniny Rychter. Stanowisko Pani Antoniny w turowskiej szkole zajął były wójt gminy Szczecinek Pan Janusz Babiński.

O całej sprawie informowaliśmy Państwa w tym artykule: http://www.gawex.pl/wiadomosci/wydarzenia/7754/Byly-wojt-gminy-Szczecinek-wraca-do-nauczania-w-szkole-Uczniowie-rozgoryczeni.

Dziś otrzymaliśmy oficjalne pismo - interwencję poselską z Biura Poselskiego Posła na Sejm RP Wiesława Suchowiejko, które wystosowane zostało do Dyrektora Gimnazjum w Turowie. Pismo brzmi następująco:

Działając na podstawie art. 19 ust. 1 ustawy z dnia 9 maja 1996 r. o wykonywaniu mandatu posła i senatora (Dz. U. z 2011 r. Nr 7, poz. 29 z późń. zm.) proszę o udzielenie, w terminie 14 dni od otrzymania niniejszego pisma, wyczerpujących informacji w sprawie poniżej opisanej.

Z medialnych doniesień i z informacji jakie do mnie docierają od mieszkańców gminy Szczecinek wynika, że Pan Janusz Babiński, po utracie mandatu wójta, znalazł zatrudnienie w Gimnazjum w Turowie jako nauczyciel wychowania fizycznego. Na tym stanowisku zastąpił dotychczasową nauczycielkę Panią Antoninę Rychter, która została zwolniona. Pan Babiński przed objęciem mandatu wójta był zatrudniony w szkole w Wilczych Laskach, a na okres pełnienia mandatu udzielony został mu urlop bezpłatny. Jednakże w tym okresie szkoła w Wilczych Laskach została zlikwidowana.

W związku z faktem, że sytuacja opisana powyżej, zwłaszcza pozbawienie pracy lubianej przez uczniów Pani Rychter, budzi żywe zainteresowanie społeczne a wśród uczniów Gimnazjum i ich rodziców nawet rozgoryczenie, uważam, że moim poselskim obowiązkiem jest uzyskanie w imieniu opinii społecznej wyczerpujących wyjaśnień.

Dlatego proszę o odpowiedź na poniższe pytania:

  1. w jakiej dacie, w jakiej formie i na jakiej podstawie prawnej Pan Babiński znalazł zatrudnienie w Gimnazjum w Turowie? Czy stosunek pracy Pana Babińskiego w szkole w Wilczych Laskach został rozwiązany z momentem likwidacji tej szkoły i odrębnie nawiązany w Pani Gimnazjum czy też nastąpiło przejście zakładu pracy na innego pracodawcę w rozumieniu art. 231 §1 Kodeksu pracy w związku z art. 91c ust. 1 ustawy Karta Nauczyciela?

  2. w jakiej dacie, w jakiej formie i na jakiej podstawie prawnej Pani Rychter została zatrudniona w Gimnazjum w Turowie? Czy z momentem rozpoczęcia pracy przez Pana Babińskiego została zwolniona?

  3. Czy istnieje możliwość aby Pani Antonina Rychter mogła nadal zajmować się sportowym rozwojem młodzieży, biorąc pod uwagę fakt, że jest aktywnym i uzdolnionym sportowcem i pedagogiem? Nie wymaga wszak uzasadnienia teza, co wynika z powszechnych opinii uczniów i ich rodziców, że uczniowie Gimnazjum w Turowie wiele stracą na zwolnieniu Pani Rychter, a w moim mniemaniu w interesie Dyrekcji winno leżeć dobro swoich podopiecznych rozumiane również w ten sposób, że należy zapewnić im jak najlepszą kadrę pedagogów.

Z góry dziękuję za wyjaśnienia.

Niniejsze pismo zostało wystosowane 27 listopada 2014 roku. W związku z tym, odpowiedź powinna pojawić się do 11 grudnia 2014 r. 

Komentarze (6)

renia 2014-12-02 15:13

to jest cholernie bulwersujące***czy tak można ?? że po robieniu nic ***ma zapewnione stanowisko POZDRAWIAM CIĘ TOSIA ****SYN MARNOTRAWNY POW2RÓCIŁ??

mieszkaniec 2014-12-02 16:16

A czy Pan Suchowiejko reprezentuje Inspekcję Pracy w tym zakresie, żeby się przed nim tłumaczyć. Wystarczy, że swoim głosowaniem zafundował nam wszystkim wyższy wiek emerytalny (zamiast zlikwidować przywileje). Normalne chyba jest, że gdy ktoś przychodzi na zastępstwo to musi się liczyć z czasowym zatrudnieniem. Szkoda tej Pani, bo szkoda każdego kto traci pracę.

pluto 2014-12-02 20:31

Ciekawe co pan posel zrobi jak go za rok nie wybiora do sejmu ? Moze tez wroci do nauczania w szkole ?

telewidz 2014-12-03 16:01

Czy pan były wójt nie mógłby zostać w szkole w Turowie katechetą , byłoby to chyba najlepsze stanowisko bez uszczerbku dla kogokolwiek.

gość 2014-12-03 20:39

Może niech poseł zlikwiduje umowy na czas określony skoro tak staje w obronie nauczycielki, której po prostu skończyła się umowa??!! Jak mi się skończy umowa na czas określony to też wybiorę się do posła :-) niech mi też pomoże, skoro taki dobroduszny :-) takich ludzi z takimi umowami w Szczecinku jest mnóstwo i jakoś nikt w ich obronie nie staje... skoro taka idealna nauczycielka to nie powinna mieć problemów ze znalezieniem pracy na czas nieokreślony :-) i niech w tym jej poseł pomoże !

olo 2014-12-03 22:37

No ładny wałek - kolesiostwo w tym kraju nie zna granic - sprawnościówkę mu zrobić !!! Wstyd !!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: