Bezdomni odmawiają pomocy - tygodniowy raport interwencji SM

  • KW
  • 2014-12-01 10:52:39
Bezdomni odmawiają pomocy - tygodniowy raport interwencji SM
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 24.11.2014 do 30.11.2014 r. strażnicy podjęli 71 interwencji wobec 52 osób, 4 osoby zostały ukarane mandatami karnymi, na 2 zostaną skierowane wnioski o ukaranie, a 46 osób zostało pouczonych.

25.11.2014 około godziny 17:15 dyżurny straży miejskiej otrzymał telefoniczne wezwanie na interwencję do mężczyzny, który na wiadukcie kolejowym przy ul. Szczecińskiej wstrzymuje ruch pociągów. Po przyjeździe na miejsce patrol zastał mężczyznę stojącego na torach kolejowych. Jego wygląd i zachowanie wskazywało na użycie środków odurzających. Mężczyzna powtarzał, że chce się zabić. Podczas zbliżania się do niego strażników wyciągnął pas od spodni i zaczął nim atakować. Po chwili zeskoczył z wiaduktu na jezdnię drogi przebiegającej pod wiaduktem, powodując tam zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ostateczności został on przez strażników obezwładniony i przekazany policji.

30.11.2014 strażnicy podczas patrolowania terenu byłego dworca PKS ujawnili powybijane szyby w oknach dworca. O fakcie powiadomiono właściciela terenu.

Ostatnie dni do kontrole różnego rodzaju miejsc gdzie przebywają bezdomni. Każdorazowo przedstawiana jest propozycja umieszczenia w ośrodkach dla bezdomnych, skorzystania z noclegowni czy jadłodajni. Na razie spotykane osoby odmawiają przyjęcia pomocy jednak z czasem, wraz ze spadkiem temperatur zaczną się decydować na przyjęcie takiej pomocy.

info: Grzegorz Grondys/Komendant SM

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: