Organizacje pozarządowe wystosują petycję do NFZu o dofinansowanie badań obrazowych w Szczecinku

  • KW
  • 2014-11-29 14:37:31
Organizacje pozarządowe wystosują petycję do NFZu o dofinansowanie badań obrazowych w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

W piątek, 28 listopada odbyło się spotkanie przedstawicieli organizacji pozarządowych, którzy chcą walczyć o to, aby Narodowy Fundusz Zdrowia dofinansował badania w nowym Ośrodku Diagnostyki Obrazowej.

Mariusz Michalski, prowadzący wczorajsze spotkanie, rozpoczął od tego, że Szczecinek jest miastem, w którym zapotrzebowanie na badania obrazowe jest bardzo duże. Nie chodzi tylko o samych mieszkańców miasta, lecz także o osoby, które zamieszkują powiat i inne, niedalekie wsie i miasta. Pan Michalski stwierdził również, że w promieniu około siedemdziesięciu kilometrów nie ma podobnego ośrodka, oferującego takie badania jak ten, nowo powstały przy szczecineckim szpitalu. Dlatego też, pacjenci muszą fatygować się do innych miast, aby wykonać badania. Jest to absurdem, ponieważ w naszym mieście mamy taki ośrodek, moglibyśmy z niego korzystać, jednakże nie jest on dofinansowywany z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Teraz organizacje pozarządowe chcą to zmienić. Podczas wczorajszego spotkania, w którym udział wziął także Prezes szpitala Adam Wyszomirski podjęto decyzję o napisaniu petycji do NFZu. Adam Wyszomirski zdeklarował się także, że będzie wspierał działania, które zostaną podjęte w związku z przyznaniem kontraktu dla Ośrodka Diagnostyki Obrazowej.

Kolejne spotkanie przewidziano na 16 grudnia. Wezmą w nim udział także współwłaściciele szpitala (Starosta Krzysztof Lis, Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas) i prezes szpitala, a także inwestor ośrodka. Na grudniowe spotkanie ma być już gotowa petycja, która wówczas zostanie podpisana, a następnie przekazana Narodowemu Funduszowi Zdrowia.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: