Działania 'Trzeźwy Andrzej' w najbliższy weekend

  • KW
  • 2014-11-27 12:56:55
Działania 'Trzeźwy Andrzej' w najbliższy weekend
  • Foto: www.dariuszfoint.pl

Już w weekend Andrzejki. Jedne z najpopularniejszych i najhuczniej obchodzonych imienin w naszym kraju, to tradycyjnie czas wzmożonych działań policjantów ruchu drogowego, którzy w tym czasie prowadzą wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierujących.

Większość z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jakie zagrożenie na drogach stwarzają pijani kierowcy. Mimo to, wciąż wiele osób decyduje się usiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu. O tym, jak niebezpieczna jest jazda po pijanemu świadczą policyjne statystyki. Prowadzenie pojazdów przez osoby będące pod wpływem alkoholu, w dalszym ciągu stanowi ogromne zagrożenie w ruchu drogowym. Liczba pijanych kierowców wzrasta szczególnie w okresie różnego rodzaju spotkań towarzyskich, związanych między innymi z popularnymi imieninami.

Dlatego też, w ten weekend (29-30 listopada 2014) policjanci zachodniopomorskiej drogówki przeprowadzą działania pn. "Trzeźwy Andrzej", których celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza eliminowanie z ruchu kierujących, znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu. W trakcie działań policjanci dążyć będą do sprawdzenia stanu trzeźwości maksymalnej liczby kierujących. Kierowcy spodziewać się zatem powinni wzmożonej liczby patroli i policyjnych kontroli.

info: www.szczecin.kwp.gov.pl

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: