Pierwszy spacer po wyremontowanym kołobrzeskim molo już dziś!

  • KW
  • 2014-11-27 09:57:29
Pierwszy spacer po wyremontowanym kołobrzeskim molo już dziś!
  • Foto: TV Gawex

Mieszkańcy Kołobrzegu oraz turyści będą mogli ponownie spacerować po kołobrzeskim molo. Modernizacja tej jednej z największych atrakcji turystycznych miasta to efekt m.in. dofinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013. Pierwszy spacer po odnowionym obiekcie już dziś, w czwartek, 27 listopada br.

Po kilku miesiącach wytężonej pracy część spacerowa obiektu zostanie oddana do użytku. Oznacza, to że pierwszy w historii generalny remont dobiega końca. Prace modernizacyjne to w rzeczywistości dwa etapy: wykonanie kompleksowej modernizacji molo oraz zagospodarowanie terenu wokół niego, które zakończyć się ma najpóźniej we wrześniu 2015 roku.

Całkowity koszt kołobrzeskiej inwestycji oszacowano w sumie na prawie 15 milionów złotych. Ponad 9 milionów to wsparcie z RPO WZ na lata 2007-2013. Projekt wpisuje się w założenia 5 Osi Priorytetowej „Turystyka, kultura i rewitalizacja”, Poddziałanie 5.1.1. „Infrastruktura turystyki”.

Dzisiejsze otwarcie molo i spacer po nim to doskonała okazja do obejrzenia molo w nowej odsłonie i zrobienia pamiątkowego zdjęcia. Dodatkowo na spacerowiczów będą czekały konkursy oraz inne niespodzianki.

Pierwszy spacer po odnowionym kołobrzeskim molo - czwartek, 27 listopada 2014 roku, godzina 14.

Zapraszamy serdecznie!

info: Biuro Prasowe Urząd Marszałkowski Woj. Zachodniopomorskiego

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: