Będą walczyć o dofinansowanie badań w nowym, szczecineckim ośrodku diagnostyki obrazowej

  • KW
  • 2014-11-25 13:13:18
Będą walczyć o dofinansowanie badań w nowym, szczecineckim ośrodku diagnostyki obrazowej
  • Foto: TV Gawex

28 listopada w piątek, o godzinie 14:00 w siedzibie PZN w Szczecinku odbędzie się spotkanie robocze mające na celu zaplanowanie działań, które nakłonią szczeciński NFZ do zmiany decyzji o braku dofinansowania badań diagnostycznych w nowym ośrodku diagnostyki rezonansowo-tomograficznej, mieszczącym się przy szczecineckim szpitalu.

Pomysł rozpoczęcia rozmów z Narodowym Funduszem Zdrowia w Szczecinie wyszedł z inicjatywy wszystkich szczecineckich organizacji, działających na rzecz osób niepełnosprawnych i chorych. Podczas spotkania wszyscy wspólnie będą zastanawiać się, jakie działania można podjąć, aby osiągnąć interesujący chorych mieszkańców powiatu szczecineckiego (i nie tylko) cel, którym są darmowe badania w Szczecinku, a nie w Szczecinie, Bydgoszczy czy Koszalinie. 

Przypomnijmy, dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Woj. Zachodniopomorskiego i lokalnych władz, zewnętrzny inwestor angażując niemałe środki wybudował w Szczecinku porządny ośrodek diagnostyki tomograficznej i rezonansowej, wyposażając go w sprzęt bardzo dobrej jakości. Niestety, okazuje się, że badaniom będą mogli, przez okres najbliższych kilkunastu miesięcy, poddać się tylko osoby zamożne, gdyż nie został podpisany kontrakt z NFZem. Teraz miejscowe organizacje chcą to zmienić, pierwsze rozmowy przeprowadzone zostaną już w najbliższy piątek. 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: