Nowa Rada Powiatu Szczecineckiego - znamy oficjalne nazwiska

  • KW
  • 2014-11-21 12:42:38
Nowa Rada Powiatu Szczecineckiego - znamy oficjalne nazwiska
  • Foto: TV Gawex

Komisja Wyborcza zakończyła prace nad liczeniem głosów oddanych na kandydatów do Rady Powiatu Szczecineckiego. Poniżej prezentujemy oficjalne nazwiska osób, które będą reprezentowały mieszkańców w powiecie.

W wyniku niedzielnych wyborów radnymi rady Powiatu Szczecineckiego zostali:

POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE: Krzysztof Lis, Mariusz Kowalewski, Bożena Kawczyńska, Ryszard Jasionas, Mariusz Kieling, Wiesław Kosmala.

PLATFORMA OBYWATELSKA: Daniel Rak, Marek Kotschy, Jakub Hardie-Douglas, Elżbieta Suchowiejko, Dorota Chrzanowska.

POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE: Ewa Nowosielska, Artur Bieńkowski, Janusz Babiński, Adam Podpora.

RAZEM DLA SZCZECINKA: Joanna Pawłowicz, Jerzy Dudź, Tomasz Wójcik.

SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ: Grzegorz Poczobut. 

Natomiast z przyznanych mandatów zrezygnują Daniel Rak, który obejmie urząd wiceburmistrza, a Ryszard Jasionas będzie Wójtem Gminy Szczecinek. Ich mandaty w tych okręgach otrzymają kolejne osoby na liście, tj. z PO Maciej Kaźmierski, a z Porozumienia Samorządowego Halina Miernikowska. 

Do ciekawej sytuacji doszło w okręgu numer dwa, gdzie dwaj kandydaci Porozumienia Samorządowego Krzysztof Zając i Wiesław Kosmala otrzymali dokładnie taką samą ilość głosów: 245. W takich sytuacjach mandat trafia do tego kandydata, który wygrał w większej ilości komisji obwodowych. To właśnie zdecydowało, że mandat obejmuje Wiesław Kosmala, jednak wiele wskazuje na to, że Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy zrezygnuje z pełnienia funkcji radnego i radnym zostanie Krzysztof Zając. 

Komentarze (1)

ANDRZEJ 2014-11-21 13:30

TO po co kandydował jeśli miał by pan KOSMALA REZYGNOWAĆ - DLA MNIE JAKO WYBORCY JEST TO NIE ZROZUMIAŁE I WIĘCEJ NA TAKA OSOBĘ BYM NIE GŁOSOWAŁ .

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: