Robił zakupy płacąc banknotami drukowanymi w domu - dziś za to odpowie

  • Redakcja TV Gawex
  • 2014-11-20 17:44:56
Robił zakupy płacąc banknotami drukowanymi w domu - dziś za to odpowie
  • Foto: money.pl

Kara nawet do 25 lat pozbawienia wolności może grozić mężczyźnie, który drukował w domu stuzłotowe banknoty. Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zatrzymali 61-latka, zabezpieczyli należący do niego sprzęt komputerowy i kilka podrobionych banknotów. O losach mężczyzny zadecyduje dziś koszaliński sąd.

Mężczyzna wpadł w ręce policjantów w chwili, gdy próbował zapłacić za zakupy zrobione w supermarkecie. Przygotowanym w domowych warunkach stuzłotowym banknotem chciał uiścić należność, a tym samym wprowadzić „fałszywkę” do obrotu.

61-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, a sprawę przejęli kryminalni z komendy. To oni ustali, że mężczyźnie kilka dni temu, w innym sklepie, udało się zapłacił fałszywym banknotem. Odbiegał on od oryginałów i był wątpliwej jakości, nie mniej jednak przy jego użyciu podejrzany wprowadził w błąd kasjerkę.

Okazało się, że zatrzymany środki płatnicze drukował w domowych warunkach, dlatego kryminalni zapukali do drzwi jego mieszkania. W trakcie przeszukania zabezpieczyli komputer i drukarkę, za pomocą których „wykonywał fałszywki”. Znaleźli tam też kilka kolejnych banknotów.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego koszalińskiej komendy przedstawili 61-letniemu fałszerzowi zarzuty zagrożone karą do 25 lat pozbawienia wolności. Po przesłuchaniu w koszalińskiej prokuraturze trafi on przed oblicze sądu, który zadecyduje o tym, czy najbliższe miesiące 61-letni podejrzany spędzi w areszcie.

info: KPP Koszalin

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: