Światowy Dzień Rzucania Palenia: rozstrzygnięcie konkursu plastycznego w SP nr 6

  • KW
  • 2014-11-20 13:36:21
Światowy Dzień Rzucania Palenia: rozstrzygnięcie konkursu plastycznego w SP nr 6
  • Foto: TV Gawex

Dziś, 20 października w Szkole Podstawowej Nr 6 im. Zdobywców Wału Pomorskiego obchodzono Światowy Dzień Rzucania Palenia. Najważniejszym punktem było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego i rozdanie nagród.

Uczniowie klas czwartych ze Szkoły Podstawowej nr 6 brały udział w konkursie "Paleniu mówimy nie". Był to konkurs plastyczny związany z Międzynarodowym Dniem Rzucania Palenia. Dzieci bardzo licznie wzięły udział w konkursie, a dziś dowiedziały się, które z konkursowych prac wygrały. Poziom prac był bardzo wysoki, a dzieci dały z siebie naprawdę wszystko. Objawiły się nie tylko talenty plastyczne i malarskie lecz także bardzo duża świadomość dotycząca zdrowego życia. 

Pierwsze miejsce zdobył Kuba Krysiak z klasy IV B, który w swojej pracy zaprezentował płuca palacza, a także płuca osoby nie palącej, zdrowej. 

Gościem dzisiejszego spotkania w szkole przy ulicy Kopernika była Pani Izabela Rudy z Wydziału Promocji Zdrowia ze szczecineckiego sanepidu. 

Wszystkie te zajęcia i konkursy są właśnie po to, by wyposażyć młodego człowieka w wiedzę o tym, że papierosy to jedyny legalnie sprzedawany na całym świecie produkt o udowodnionym działaniu rakotwórczym, odpowiedzialny za cały szereg chorób, na które narażona jest zarówno osoba paląca papierosy, jak i bierny palacz. 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: