Konkurs Młodych Talentów w kinie Wolność: uczniowie dla osób nie w pełni sprawnych

  • KW
  • 2014-11-20 12:21:43
Konkurs Młodych Talentów w kinie Wolność: uczniowie dla osób nie w pełni sprawnych
  • Foto: TV Gawex

W kinie Wolność swoje talenty prezentowały dziś uczniowie szczecineckich szkół na rzecz osób nie w pełni sprawnych. Na scenie zobaczyliśmy tańce, a także usłyszeliśmy wykonania piosenek.

Organizatorem dzisiejszego wydarzenia w szczecineckim kinie było Stowarzyszenie Zwolenników Mądrej Pomocy "Impuls". W widowisku wzięła udział spora grupa dzieci i młodzieży z naszego miasta, a publicznością były osoby nie w pełni sprawne i to właśnie dla nich odbył się dzisiejszy konkurs. To ludzie obdarzeni talentami muzycznymi, plastycznymi, sportowymi, czasem całkiem zwyczajni jak każdy z nas. Pragną oni przyjaźni, marzą o rodzinie i dobrej pracy. Niestety, ich droga do spełnienia marzeń jest trudniejsza, bo muszą pokonać ból, słabość własnego ciała, czy trudności w porozumiewaniu się. 

Dzisiaj, podczas Konkursu Młodych Talentów wszyscy spotkali się po to, by wspólnie się bawić ale także by dostrzec problemy osób nie w pełni sprawnych. Uczestnicy konkursu, uczniowie szczecineckich szkół przedstawili publiczności wiele swoich talentów. Mogliśmy zobaczyć na przykład układy taneczne, usłyszeć piosenki, czy wykonanie utworu na instrumencie, które zwie się klarnet. Spośród zaprezentowanych talentów wybrano zwycięzcę. Sposób wyłonienia wygranych był dość nietypowy, ponieważ głosować można było poprzez wrzucenie pieniążka do przeźroczystej puszki z numerem adekwatnym do numeru osoby biorącej udział w konkursie. 

Gościem specjalnym Konkursu Młodych Talentów była Pani Joanna Maria Chmielewska - autorka książek dla dzieci i młodzieży.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: