Juniorki z Turowa zmiennie w PLLKK

  • KW
  • 2014-11-20 11:07:21
Juniorki z Turowa zmiennie w PLLKK
  • Foto: GROM Turowo

16 listopada, w dniu wyborów samorządowych, juniorska drużyna GKS Grom Turowo była gospodarzem turnieju rozgrywanego w ramach Północnej Licealnej Ligi Koszykówki Kobiet. Ekipa Gromu gościła znaną sobie drużynę Salosu Słupsk oraz miała przyjemność zmierzyć się po raz pierwszy z dziewczętami z Basketu Bydgoszcz.

Rozegrano trzy spotkania. Pierwsze z nich to rywalizacja naszych juniorek ze słupszczankami. Mecz od początku zapowiadał się ciekawie bowiem rozpoczęliśmy od prowadzenia 5:0. Szybko objęte prowadzenie, powoli traciliśmy na rzecz agresywnie grających salezjanek, wywierających na turowiankach skuteczny pressing, przy wyprowadzaniu piłki z pola obrony. Spięci, nieskuteczni w ofensywie i raz za razem popełniający błędy własne, przegrywaliśmy w połowie meczu różnicą 12 punktów. Chwilowe zbliżenie się po przerwie do przeciwnika na 5 oczek odroczyło tylko nieuniknioną w tym dniu porażkę, z głodnym rewanżu Słupskiem za przegraną w Kołobrzegu. Końcowy wynik przedstawiał się następująco: GKS GROM Turowo  48 : 71  SMS SALOS Słupsk

W drugim spotkaniu, mocno zmęczone trudami poprzedniego, słupszczanki rywalizowały z bydgoszczankami. Mecz okazał się dość wyrównany do połowy spotkania, jednak zawodniczki Piotra Ostrowskiego powoli i skutecznie powiększały przewagę, by w ostateczności pokonać przeciwnika 61:41.

Trzecie spotkanie to zarazem pierwsze starcie nieznanych sobie do tej pory drużyn. Gospodynie turnieju rozgoryczone i podrażnione dyspozycją z pierwszego spotkania, zaczęły spotkanie agresywna obroną, próbując kontratakować. Kluczowym zadaniem Gromu była eliminacja wyróżniającej się zawodniczki z Bydgoszczy Angeliki Grubowskiej w jej poczynaniach ofensywnych. Z tego zadania bardzo dobrze wywiązały się, na zmianę Dominika Burdziak, Patrycja Sitkiewicz i Agata Grochala. Mecz był wyrównany, choć z lekką przewagą Gromu. Podopieczne Patrycji Klamfas nie zdołały poradzić sobie z dobrze dysponowaną w tym spotkaniu Anną Kowalczyk, zdobywczynią 20 punktów. Dzięki jej kontratakom i penetracji pola 3 sekund przeciwnika wygrana stała się faktem. Wynik: 47:36 na korzyść GKS GROM Turowo. 

info: www.grom.turowo.pl

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: