Infostrada Koszalin-Szczecinek. Kończymy największą inwestycję telekomunikacyjną w regionie!

  • KW
  • 2014-11-19 10:48:44
Materiał wideo:

Dobiega końca inwestycja, którą firma Gawex Media prowadzi od pewnego czasu. Mowa tu o tzw. "infostradzie internetowej", czyli sieci światłowodowej, która łączy rubieże naszego województwa - Szczecinek z Koszalinem.

Jak powiedział nam Paweł Dołębski, Wiceprezes Gawex Media, inwestycja, która właśnie dobiega końca, obejmuje swoim zasięgiem kilkaset kilometrów naszego regionu i kilkadziesiąt miejscowości. W tym miesiącu, czyli w listopadzie zakończą się prace budowlane. Światłowód już w całości leży w ziemi, pracuje i część z naszych abonentów może go użytkować i czerpać korzyści z najlepszej, dostępnej obecnie, infrastruktury teleinformatycznej. Dzięki naszej inwestycji, dostęp do najnowocześniejszego internetu po światłowodzie otrzymają tysiące osób z całego regionu. Wiele z nich do tej pory wcale nie miała do niego dostępu albo ten dostęp był bardzo ograniczony. Węzły główne nowej sieci światłowodowej znajdują się w Szczecinku i Koszalinie, natomiast węzły magistralno-dystrybucyjne w Silnowie, Barwicach, Grzmiącej, Bobolicach, a punkty dystrybucyjne to na przykład miejscowości: Bonin, Manowo, Wielawino, Turowo, Dziki. 

Przedsięwzięcie jest spełnieniem wymagań rozwoju infrastruktury telekomunikacyjnej, który jest finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego z Urzędu Marszałkowskiego. Ponad 200 kilometrów kabla to kwota prawie 15 milionów złotych, które firma Gawex Media wspólnie z Urzędem Marszałkowskim zainwestowała. Aktualnie, trwają "papierkowe" prace nad rozliczeniem tej inwestycji. 

Projekt, którego realizację właśnie kończymy, był ogromnym wyzwaniem dla naszej firmy, jednak niezmiernie się cieszymy, że udało nam się sprostać i dziś możemy oficjalnie powiedzieć, że światłowód jest i działa. Faktem, z którego także jesteśmy bardzo zadowoleni jest zakończenie inwestycji przed planowanym czasem. 

W związku z końcem tej bardzo ważnej inwestycji dla naszego regionu, chcielibyśmy zaprosić Państwa do wspólnego celebrowania. Dlatego też zapraszamy wszystkich chętnych, mieszkańców, abonentów, sympatyków firmy Gawex Media i tych, którzy chcą się dowiedzieć czegoś więcej na temat światłowodu do kina Kryterium w Koszalinie, 26 listopada g. 18:00 i do kina Wolność w Szczecinku, 27 listopada g. 18:00. Podczas tych dwóch spotkań każdy z Państwa będzie miał okazję obejrzeć polski film "Bogowie". Niestety, sale kinowe mają ograniczone miejsca, dlatego zapraszamy na stronę internetową http://www.gawex.pl/bogowie gdzie można zobaczyć wskazówki, jak zdobyć zaproszenie na seans. Zapraszamy również do obejrzenia naszego programu cyklicznego "Wokół kabla", w którym pokazujemy, jak przebiegały prace związane ze światłowodem. 

Infostrada Koszalin-Szczecinek. Kończymy największą inwestycję telekomunikacyjną w regionie!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: