Wykład Expo Zdrowie, tajemnica nr 1: RUCH

  • KW
  • 2014-11-17 08:37:19
Wykład Expo Zdrowie, tajemnica nr 1: RUCH
  • Foto: www.zapytaj.onet.pl

Po dwóch tegorocznych sesjach Festynu-wystawy Expo Zdrowie, które miały miejsce w lipcu i we wrześniu przy Muszli Koncertowej, i w których wzięło udział około 260 mieszkańców Szczecinka, kontynuujemy program profilaktyki zdrowia i uzależnień poprzez serię comiesięcznych spotkań poruszających tę tematykę.

Tym razem organizatorzy zajmą się rolą aktywności fizycznej w zapobieganiu chorobom dietozależnym. Prof. Willet z USA stwierdził, że nawet najlepsza dieta nie zastąpi wysiłku fizycznego i tym samym poddał krytyce piramidę żywieniową z 1992 roku. Po wnikliwiej naukowej analizie zaproponował nową wersję piramidy, która u swojej podstawy ma aktywność fizyczną. Okazuje się, że brak ruchu niesie ze sobą ryzyko wielu chorób, w tym nadwagi i otyłości, osteoporozy, cukrzycy, chorób serca, nadciśnienia i wielu innych schorzeń cywilizacyjnych.


Dlatego Fundacja CHSCH zaprasza wszystkich zainteresowanych zdrowiem na kolejny wykład z serii Expo Zdrowie dotyczący pierwszej tajemnicy dobrego zdrowia jakim jest ruch fizyczny. O jego roli w leczeniu naszych organizmów usłyszymy w najbliższy piątek 21 listopada o godz. 17:00 w siedzibie Fundacji przy ul. Limanowskiego 6 w Szczecinku. Wstęp wolny. Organizatorzy serdecznie zapraszają. Informacje pod nr telefonu 791349494.

Wykład Expo Zdrowie, tajemnica nr 1: RUCH

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: