Plac Wolności i ulica 9-go Maja zostaną przebudowane!

  • KW
  • 2014-11-13 13:07:00
Plac Wolności i ulica 9-go Maja zostaną przebudowane!
  • Foto: TV Gawex

Już w 2015 roku rozpoczną się prace związane z przebudową Placu Wolności i ulicy 9-go Maja w Szczecinku. Przewiduje to nowy, przyszłoroczny budżet miasta.

Większość miast w Polsce nie ma zdefiniowanego centrum miasta. My mamy - jest nim Plac Wolności. Dlatego ten punkt powinien być niezwykle reprezentacyjny, a niestety nie jest. Jak powiedział nam Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas Plac Wolności się zestarzał, cały polbruk jest połamany, fontanna jest brzydka i bez wątpienia Plac Wolności i ulica 9- go Maja powinny być przebudowane. Będzie to robione, pieniądze są zabezpieczone i myślę, że to jest kwestia dwóch lat. Zrobimy piękny projekt i będziemy naprawdę dumni ze swojego centrum miasta. 

Jeśli chodzi o to, jak będzie wyglądał Plac Wolności rozpoczęły się właśnie prace związane z projektowaniem. Zajmuje się tym Pan Tomasz Wolanin, architekt UM. Prawdopodobnie jednak, fontanna nie będzie stanowiła centrum i nie będzie ona wyniesiona do góry. Zmieniona zostanie na pewno nawierzchnia, mała architektura i latarnie. 

Komentarze (4)

Irek 2014-11-13 13:21

Tylko nie latarnie. One mają swój klimat, są piękne każdemu się podobają. Można je odnowić.

kesja 2014-11-13 14:04

zostawić latarnie, sa klimatyczne

A. 2014-11-14 19:19

Ojj, proszę zostawić latarnie, już te w parku, niedaleko Szkoły Muzycznej zostały pozmieniane i odebrały urok temu miejscu. Jeżeli za jakiś czas zobaczę wielce nowoczesny plac wolności, to nie będzie to miły widok. Odnowiony, rozumiem, ale nie nowoczesny, Szczecinek powinien zachować swój klimat.

Jola 2014-11-16 20:33

Kiedy doczekamy się ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Sikorskiego i Słowiańskiej?

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: