Mistrzowie na start! Międzyszkolny konkurs pięknego czytania

  • KW
  • 2014-11-13 12:11:28
Mistrzowie na start! Międzyszkolny konkurs pięknego czytania
  • Foto: TV Gawex

Dziś, 13 listopada w szczecineckim Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy odbył się I Międzyszkolny Konkurs "Mistrz Pięknego Czytania".

Konkursy czytelnicze stały się cyklicznym przedsięwzięciem w Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy w Szczecinku. Pomysłodawczyniami i organizatorkami takiego propagowania czytelnictwa wśród młodzieży są panie Alicja Cybulska - polonistka oraz Joanna Szczęśniak - nauczyciel, bibliotekarz. Konkurs cieszył się zawsze sporym zainteresowaniem, dlatego organizatorki postanowiły zorganizować konkurs międzyszkolny, który pierwszy raz odbył się właśnie dzisiaj. 

W konkursie wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe, z czego organizatorki bardzo się cieszyły, a także prawie wszystkie szkoły ponadgimnazjalne. Uczniowie przybyli na konkurs, bardzo chętnie słuchali i licznie wzięli udział w dzisiejszym wydarzeniu. Organizatorki zapewniają, że na pewno nie jest to pierwszy i ostatni konkurs pięknego czytania.

Mistrzowie na start! Międzyszkolny konkurs pięknego czytania

Komentarze (2)

czytelnik 2014-11-13 14:59

"Piękno" języka polskiego słyszę co dzień pod oknami w wykonaniu młodzieży z gimnazjum nr 1 , zachwycające , nie piszę już unoszącym się dymie z papierosów, grautuluję nauczycielom i pani dyrektor

Zbigniew 2014-11-13 20:51

Zdziwiony jestem takim komentarzem. Od wychowywania są przede wszystkim rodzice. Dlaczego za wszystko rozlicza się nauczycieli. Przecież to nie oni są wulgarni. Jeśli zaś chodzi o tych pracujących w gimnazjum nr 1 to zapewniam, że reprezentują wysoką kulturę osobistą. Wiem co piszę, uczyli i wychowywali mojego syna.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: