Debata kandydatów na Burmistrza Miasta Szczecinka

  • KW
  • 2014-11-12 18:17:14
Debata kandydatów na Burmistrza Miasta Szczecinka
  • Foto: TV Gawex

Dziś wieczorem, 12 listopada odbyła się debata kandydatów na Burmistrza Miasta Szczecinek: Pani Joanny Pawłowicz i Pana Jerzego Hardie-Douglasa.

Debata rozpoczęła się równo o godzinie 17:00 w szczecineckim Zamku Książąt Pomorskich. Sala wypełniła się po brzegi. W jej środku zasiedli mieszkańcy Szczecinka, którym udało się dostać miejsce (do dyspozycji mieszkańców było 40 miejsc) natomiast po bokach, z jednej strony przedstawiciele Platformy Obywatelskiej, a z drugiej przedstawiciele Razem dla Szczecinka (kolejne 40 miejsc)

Po losowaniu, które miało wyłonić kolejność prezentacji kandydatów, rozpoczął Jerzy Hardie-Douglas. Po nim zaprezentowała się Pani Joanna Pawłowicz. Następnie kandydaci zadawali sobie wzajemnie pytania, w atmosferze napięcia. Później przyszedł czas na kolejne pytania - dziennikarzy i mieszkańców. Były to pytania bardzo różne, głównie z dziedzin: gospodarka odpadami, utrzymanie instytucji w mieście czy też edukacja i sport. Na odpowiedź i komentarz każdy z kandydatów miał 3 minuty. 

Na zakończenie kandydaci mogli zaprezentować swoje sylwetki i zachęcić wyborców do głosowania w niedzielę właśnie na nich. Mieli na to także 3 minuty.

Przypominamy także, że jutro (13.11) o godzinie 17:30 w TV GAWEX odbędzie się debata wyborcza na żywo. Zapraszamy przed telewizory!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: