Podsumowanie kolejnego długiego weekendu. 63 pijanych kierowców w województwie

  • KW
  • 2014-11-12 13:14:12
Podsumowanie kolejnego długiego weekendu. 63 pijanych kierowców w województwie
  • Foto: www.se.pl

Kolejny długi weekend w tym roku trwał 5 dni. Już od 7 listopada na głównych trasach komunikacyjnych w naszym województwie było więcej patroli. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszali się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy.

Od początku długiego weekendu na drogach województwa zachodniopomorskiego doszło do dziewięciu wypadków drogowych, w których 15 osób zostało rannych, niestety jedna zginęła. Do najpoważniejszego zdarzenia drogowego doszło w niedzielę w  Choszcznie około godziny 5.30 na drodze W-151 w okolicach Suliborza, gdzie samochód osobowy marki Mitsubishi Colt, którym jechało trzech młodych mężczyzn, uderzył w drzewo. Jeden z pasażerów, 26-letni mieszkaniec gminy Suchań zginął na miejscu. Dwaj pozostali mężczyźni zostali przewiezieni do szpitali w Choszcznie i Stargardzie Szczecińskim.

Niestety pomimo apeli, podczas długiego weekendu na naszych drogach znów zatrzymano wielu nietrzeźwych kierujących. W tym toku było ich 63. Każdy z zatrzymanych kierowców musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy oraz odpowiedzialnością karną. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: