WOPR z nowym sprzętem

  • KW
  • 2014-11-12 08:23:24
WOPR z nowym sprzętem
  • Foto: TV Gawex

W dniu 10 listopada br. ratownicy WOPR Powiatu Drawskiego otrzymali z rąk Burmistrza Złocieńca Pana Waldemara Włodarczyka niezbędny sprzęt i wyposażenie ratownicze do prowadzenia działań na akwenach wodnych.

Zakupiono m.in. specjalistyczną odzież ochronną na każdą porę roku, sprzęt ratunkowy do zabezpieczenia kąpielisk, alkomat do sprawdzenia poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu, a także zestaw do nurkowania, co w przyszłości pozwoli na prowadzenie akcji poszukiwawczych czy środowiskowych pod wodą.

Nadmienić należy, że władze samorządowe gminy Złocieniec w ramach budżetu jako jedyni w Powiecie Drawskim dofinansowują cyklicznie oddział Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Powiatu Drawskiego. Takie praktyki pozwalają na prawidłowe funkcjonowanie jednostki ratownictwa wodnego oraz na realizowanie celów statutowych. Ratownicy w ramach współpracy z gminą wykonują ratownictwo wodne, prowadzą profilaktykę i prewencję na akwenach wodnych, edukację w placówkach oświatowych, podnoszą kwalifikacje zawodowe, prowadzą szkolenia z zasad udzielania pierwszej pomocy, akcje środowiskowe i ekologiczne, zabezpieczają imprezy rekreacyjne i sportowe, organizują rożnego rodzaju festyny, pokazy.

Taka współpraca przynosi obopólne korzyści zarówno dla władz samorządowych jak i dla lokalnego społeczeństwa.

info: Krystian Budziszewski

 

WOPR z nowym sprzętem

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: