28 medali dla badmintoniarzy z UKS Gwda Wielka!

• 2014-11-10 10:35:45

W dniach 8 i 9 listopada reprezentacje UKS Gwda Wielka wzięły udział w paru turniejach jednocześnie zdobywając w sumie 12 medali złotych, 6 srebrnych i 10 brązowych.

Po raz pierwszy braliśmy udział w turnieju międzynarodowym z udziałem ekip z Niemiec oraz drużyn pochodzących z południa Polski. Turniej ten odbywał się w Trzcińsko –Zdroju, na którym to przeprowadzono rozgrywki dla dzieci w badmintonie w grach pojedynczych. Na starcie stanęło 100 dzieci a najliczniejszą grupę stanowili reprezentanci Niemiec. UKS wystawił swoją najsilniejszą reprezentację, dla której to 4 złote medale wywalczyli: Kacper Kurek, Weronika Arcisz, Martyna Bieniek i Michał Bieniek, 1 medal srebrny zdobył Karol Jasionas, a 5 medali brązowych otrzymali: Mateusz Skowron, Jakub Lenik, Fabian Ziemnicki, Paulina Perłowska i Paulina Szczepańska-Kubicka. W tym samym dniu druga reprezentacja, UKS Gwda brała udział w turnieju Badmintona dla roczników gimnazjalnych w miejscowości Sępólno Krajeńskie. Nasz klub był reprezentowany przez 1 zawodniczkę i 3 zawodników, medale złote dla UKS Gwda zdobyli: Weronika Findling i Cezary Korzeniowski, medal srebrny wywalczył Filip Kobiałka a brązowy przypadł Kacprowi Hoppe.

W dniu 9 listopada w Sępólnie Krajeńskim był czas na występy badmintonistów ze szkół podstawowych i seniorów. Gwda Wielka była reprezentowana przez 9 dzieci i 13 seniorów, spośród których dla UKS Gwda Wielka medale zdobyli: w kategoriach dziecięcych złoty medal wywalczył Jakub Perłowski, medale srebrne przypadły Monice Kozioł i Konradowi Szczepańskiemu a brązowy medal zdobyła Martyna Fiedorowicz, wśród seniorów złoto zdobyli: Michał i Martyna Bieniek w grze mieszanej, Martyna Bieniek w grze pojedynczej kobiet, Michał Bieniek w grze podwójnej mężczyzn, Tadeusz Jakimiec w kategorii „ 45 +” oraz Ireneusz Gostomczyk w kategorii „ B” medale srebrne zdobyła para Jakimiec Tadeusz i Jakimiec Bartłomiej oraz Dariusz Schmidt startujący w kategorii „A”, medale brązowe otrzymali: w grze podwójnej Dariusz Schmidt/Andrzej Buczacki, Bartłomiej Jakimiec w Grze pojedynczej kat. „A” oraz Dariusz Mindykowski w kategorii „45+”. Podczas tych dwudniowych zmagań największe sukcesy odnieśli Martyna i Michał Bieniek, którzy to zdobyli w sumie po 3 złote medale, oboje startowali w zawodach międzynarodowych wśród uczniów by następnego już dnia podjąć równorzędną walkę z seniorami uwieńczoną pierwszymi miejscami.

Teraz przed zawodnikami przygotowania do ogólnopolskiego turnieju w Rewalu, który odbędzie się w dniach 22 i 23 listopada.

info: Zarząd UKS Gwda Wielka