W straży miejskiej możesz sprawdzić trzeźwość zanim wsiądziesz za kółko

  • KW
  • 2014-11-10 08:41:11
W straży miejskiej możesz sprawdzić trzeźwość zanim wsiądziesz za kółko
  • Foto: www.radio90.pl

Mieszkańcy Szczecinka mogą od teraz bezpłatnie korzystać z alkomatu w Straży Miejskiej.

Prawie każdego dnia możemy usłyszeć o tym, że służby porządkowe zatrzymały pijanego kierowcę. Nie wiadomo jednak, ilu kierowców pod wpływem alkoholu wsiada za kierownicę samochodu i stwarza tym samym ogromne zagrożenie. 

W związku z tym mamy ważną informację dla osób, które po spożyciu alkoholu następnego dnia mają zamiar jeździć pojazdami. Straż Miejska w Szczecinku posiada systematycznie wzorcowany alkotest za pomocą którego można sprawdzić zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Przed udaniem się w drogę warto więc sprawdzić czy już można jechać, albo czy jeszcze zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uniemożliwia to. Oczywiście badania odbywają się bezpłatnie.

Komentarze (3)

Dertaz 2014-11-10 14:41

bałbym się zwrócić do strażników o taką pomoc.

Mieszkaniec 2014-11-10 14:51

I super ze można sprawdzić trzeźwość. Tylko pojawia się problem którego nikt w mieście nie zauważa. A mianowicie SM jest na zachodzie a komenda Policji na Polnej. A wiec wszystkie alkomaty znajdują się praktycznie w jednej części miasta. A może by tak ktoś pomyślał i znalazł jakieś inne miejsca w mieście gdzie można by zbadać trzeźwość. Nie które sklepy spożywcze są czynne bardzo długo i wcześnie otwierane ( a do tego siec ta ma świetne lokalizacje ) nie dało by się w nich zamontować po alkomacie? Nawet niech to będzie odpłatna usługa myślę że wiele osób chętnie skorzysta. Ja wiem że najlepiej jest dzień wcześniej nie pić ale zawsze jest jakieś ale......

gruby 2014-11-10 17:47

a jak cię pobiją albo powiedzą żes na bani przyjechał

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: