Ośrodek Diagnostyki Komputerowej oficjalnie otwarty. Niestety, bez kontraktu z NFZ

  • KW
  • 2014-11-07 15:44:06
Ośrodek Diagnostyki Komputerowej oficjalnie otwarty. Niestety, bez kontraktu z NFZ
  • Foto: TV Gawex

Dziś, 7 listopada nastąpiło oficjalne otwarcie w naszym mieście Pracowni Badań Rezonansu Magnetycznego i Tomografii Komputerowej.

Dziś w Szczecineckim Nieformalnym Konsorcjum otwarta została nowa placówka, a mianowicie Ośrodek Diagnostyki Obrazowej. Trzeba przyznać, że jeśli chodzi o wyposażenie jest ono z najwyższej światowej półki. Niestety, nie udało się podpisać kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Jak powiedziała nam Pani Iwona Semmerling z Radiologica Net Rumia: wysłaliśmy pismo do NFZ i okazało się, że dostaliśmy odmowę ze względu na to, że są wieloletnie już kontrakty podpisane do 2016 roku. Jedyną możliwością jest wystąpienie o rokowania i zbadanie dostępności mieszkańców miasta do rezonansu. Na pewno jednak placówka weźmie udział w konkursie na kontrakt z NFZ lecz dopiero wtedy, gdy zostanie ogłoszony, czyli prawdopodobnie na początku 2016 roku. Jeśli chodzi o tomografię komputerową, która również znajduje się w szczecineckim szpitalu, jest ona przydatna szczególnie dla pacjentów onkologicznych, a ponieważ jest on nowy, więc jest także bardziej szczegółowy niż ten znajdujący się już w naszym mieście.

Dopóki więc placówka nie podpisze kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia pacjenci będą musieli sami zapłacić za badanie.

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (1)

2014-11-08 12:49

paranoja!Bombe podłożyć tylko na tą służbę zdrowia.Ręce opadają!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: