Honorowi Dawcy Krwi wystąpili z prośbą do burmistrza

  • KW
  • 2014-11-07 13:50:49
Honorowi Dawcy Krwi wystąpili z prośbą do burmistrza
  • Foto: TV Gawex

Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi "Dar-Życia" ze Szczecinka wystosowało do burmistrza pismo w sprawie likwidacji uprawnień dla Honorowych Dawców Krwi, posiadających legitymację I stopnia Zasłużony HDK, korzystania z bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji zbiorowej w naszym mieście.

30 października br. Stowarzyszenie wystąpiło z uprzejmą prośbą o przeanalizowanie zasadności całkowitego anulowania "wolnych przejazdów komunikacji zbiorowej w Szczecinku" bez wcześniejszych rozmów, konsultacji itd. Do pisma, które zostało przekazane burmistrzowi oraz wszystkim mediom w naszym mieście dołączona została pełna dokumentacja, a także uchwały Rady Miasta. W roku 2005 Uchwała Nr XXIX/289/05 jeszcze zakładała bezpłatne przejazdy Honorowych Dawców Krwi, natomiast w roku 2012 nie przewidziano już takich ulg, co trwa do dzisiejszego dnia.

Szanowny Panie Burmistrzu! Krwiodawcy to przeważnie ludzie skromni, mniej zamożni i bezrobotni, także możliwość korzystania z wolnych przejazdów jest dla nich znaczącym przywilejem. Dlatego uważamy (...) za swój obowiązek wystąpienie z inicjatywą obywatelską uhonorowania dawców i przywróceniem przywileju "wolnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej" - możemy przeczytać w liście do Jerzego Hardie-Douglasa. 

Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi przypomina także, że w Polsce, we wszystkich miastach, w których działa komunikacja miejska zbiorowa honorowi dawcy jeżdżą za darmo. Jedynym miastem, w którym to nie funkcjonuje jest Szczecinek. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: