Propozycje dla młodzieży KWW Razem dla Szczecinka

  • KW
  • 2014-11-07 13:03:02
Propozycje dla młodzieży KWW Razem dla Szczecinka
  • Foto: TV Gawex

W czwartek (6 listopada) KWW Razem dla Szczecinka zorganizował konferencję prasową. Tematem konferencji były propozycje ugrupowania, skierowane do młodzieży.

KWW Razem dla Szczecinka wystąpiło z propozycją dla młodzieży szczecineckiej. Mamy wrażenie, że temat młodzieży jest tematem rozwiniętym, jednak występują w nim pewne braki - rozpoczął Marek Stasiuk, pełnomocnik KWW Razem dla Szczecinka. Zdajemy sobie sprawę, że w Szczecinku jest sporo młodzieży, która chciałaby rozwijać swoje talenty. Niestety nie ma tu takich możliwości - kontynuował. W związku z tym, ugrupowanie Razem dla Szczecinka, jeśli wygra listopadowe wybory samorządowe, zamierza utworzyć Centrum Wspierania i Promocji Młodzieży. Polegało ono będzie na tym, że osoby, które chcą rozwijać swoje talenty, znajdą tam wsparcie. Mowa tu na przykład o "graficiarzach", "skejciarzach" czy osobach, które chcą komponować muzykę. Chcielibyśmy aby tam było na przykład profesjonalne studio nagrań i ekipa, która będzie promowała naszą młodzież, a nie młodzież przyjeżdżającą przykładowo z Łodzi - mogliśmy usłyszeć podczas wczorajszej konferencji. W budynku Centrum Wspierania i Promocji Młodzieży znaleźć miałoby się także biuro doradcy zawodowego, a także klub/miejsce, gdzie młodzież mogłaby prezentować swoje osiągnięcia, na przykład podczas koncertów. 

Drugą, zaprezentowaną wczoraj propozycją była propozycja związana ze sportem, a dokładnie budowa Centrum Sportowo-Rekreacyjnego. Mieściły by się tam m.in. korty do padla, skatepark oraz tor wrotkarski. Młodzież od jakiegoś czasu apeluje o nowy skatepark. W starym skateparku brakuje podstawowych zasad bezpieczeństwa, więc chcielibyśmy zbudować nowy skatepark - poinformował Pan Paweł Rybak. 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: