Spotkanie w sprawie dyskoteki w Szczecinku. Zobacz, co powiedzieli jego inicjatorzy

  • KW
  • 2014-11-07 09:41:18
Spotkanie w sprawie dyskoteki w Szczecinku. Zobacz, co powiedzieli jego inicjatorzy
  • Foto: TV Gawex

Wczoraj (6.11) wieczorem w hali sportowej przy ul. Jasnej odbyło się spotkanie w sprawie stworzenia w Szczecinku profesjonalnej dyskoteki. Jego inicjatorami byli burmistrz Szczecinka, Jerzy Hardie-Douglas oraz grupa radnych - Jacek Lesiuk, Krzysztof Zawada i Edyta Wojnicz.

Spotkanie rozpoczęło się od wystąpienia burmistrza Jerzego Hardie-Douglasa, który przekazał rzeczowe informacje na temat koniecznych procedur i działań, jakie miasto oraz prywatny inwestor zmuszeni są podjąć, aby sfinalizować całość skomplikowanego przedsięwzięcia. Nie ukrywał, że zarówno kwestie lokalizacji, jak i bezpieczeństwa są w tym przypadku sprawą o najistotniejszym znaczeniu. W promieniu 100 km od Szczecinka nie ma żadnej dyskoteki. Młodzież, aby się pobawić, jedzie na dyskotekę nieraz i 200 km. Dlaczego tak się dzieje? Wiele ludzi sparzyło się na tym. Dyskoteki są w Polsce miejscami niebezpiecznymi. Zaraz pojawiają się tam ci, którzy chcą sprzedawać narkotyki. Dyskoteki często też są okupowane przez gangsterów. My chcemy podjąć to ryzyko – podkreślił burmistrz. - Uważamy, że jeżeli przygotujemy to dobrze, jeżeli będzie współpraca miasta z prywatnym inwestorem i zapewnimy odpowiednią ochronę, to taka dyskoteka w Szczecinku może się udać.

Burmistrz nie zdradził co prawda szczegółów lokalizacji, stwierdził jednak, że jest już konkretne miejsce, w którym dyskoteka mogłaby bez uszczerbku dla mieszkańców funkcjonować. Z informacji, jakie otrzymaliśmy od zainteresowanego budową szczecineckiej dyskoteki inwestora, wynika że będzie ona mogła jednorazowo przyjąć od 700 do 900 osób. Zapytany o kwestie porządkowe burmistrz stwierdził, że miasto już zadbało o renomowaną firmę ochroniarską, która odpowiedzialna będzie za bezpieczeństwo na obiekcie, współpracując w tej materii oczywiście z Policją i Strażą Miejską. Miasto dołoży też wszelkich starań, aby wesprzeć organizację tego przedsięwzięcia pod względem szeroko rozumianej logistyki. Uruchomiona zostanie między innymi specjalna linia komunikacyjna, obsługująca szczecinecką dyskotekę. 

info: T.Czuk/UM

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: