Ślubowanie uczniów klas strażackich w Zespole Szkół nr 6

  • KW
  • 2014-11-06 13:18:41
Ślubowanie uczniów klas strażackich w Zespole Szkół nr 6
  • Foto: TV Gawex

Dziś (6.11) o godzinie 13:00 w Zespole Szkół Nr 6 im. St. Staszica odbyła się Ceremonia Ślubowania klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego o specjalności ochrona przeciwpożarowa i ratownictwo.

Uczniowie klas strażackich kształcą się pod okiem zawodowych strażaków, w oparciu o nowoczesny sprzęt pożarniczy i ratowniczy. Dzięki autorskiemu programowi nauczania mogą oni uzyskać kwalifikacje Strażaków-Ratowników oraz Inspektorów Ochrony Przeciwpożarowej. Jeśli w trakcie nauki, w liceum uczniowie odkryją w sobie prawdziwą pasję do pracy w Straży Pożarnej, czy innych służbach mundurowych, po maturze mają doskonałe podstawy, by starać się o przyjęcie do szkół mundurowych. Zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadzi kadra Państwowej Straży Pożarnej.

W dzisiejszej, bardzo ważnej dla uczniów uroczystości wzięło udział 35 licealistów. Nie zabrakło także zaproszonych gości, dyrekcji, grona pedagogicznego oraz uczniów Zespołu Szkół Nr 6. Ślubowanie odbyło się w sali gimnastycznej szkoły, gdzie uczniowie, zgodnie z tradycją, ślubowali na sztandar szkoły. Następnie przedstawiony został program artystyczny. Nie zabrakło także pysznego tortu. 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: