Strażnicy dbają o bezpieczeństwo dzieci na jezdni

  • KW
  • 2014-11-06 11:09:49
Strażnicy dbają o bezpieczeństwo dzieci na jezdni
  • Foto: TV Gawex

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego, strażnicy miejscy przed godziną 8:00 zjawiają się pod dwoma szczecineckimi podstawówkami, gdzie nadzorują przechodzenie dzieci przez jezdnie.

Dzieci i młodzież od września stanowią liczną grupę użytkowników dróg. Szczególnie niebezpieczne dla nich sytuacje to m.in. przekraczanie jezdni, poruszanie się po niej w przypadku braku chodnika lub pobocza i zachowanie się w miejscach oczekiwania na przyjazd autobusów. Dlatego też, aby zapobiec niebezpiecznym sytuacjom z udziałem najmłodszych, szczecineccy strażnicy miejscy po raz kolejny rozpoczęli akcję przeprowadzania dzieci przez jezdnię. Akcja ta odbywa się codziennie od poniedziałku do piątku, na pasach przy Szkole Podstawowej nr 4 i Szkole Podstawowej nr 7. Jak poinformował nas Grzegorz Grondys, Komendant Straży Miejskiej w Szczecinku, akcje te przeprowadzane są już w naszym mieście od 6 lat. 

Strażnicy dbają o bezpieczeństwo dzieci na jezdni

Komentarze (3)

olo 2014-11-06 12:12

Gdzie strażnik miejski zgubił kamizelkę odblaskową. Dlaczego nie bierze przykładu z policji?

Olo 2014-11-06 18:44

No proszę wreszcie coś pozytywnego o naszej straży miejskiej.

Ilona 2014-11-06 18:50

Ja głosowałam w waszej sondzie przeciw rozwiązaniu straży miejskiej i byłam w mniejszości jak widzę. Moje dzieci chodzą do sp 7 i tam im strażnicy też pomagają, dbając o bezpieczeństwo. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: