Koncert finałowy konkursu "Malowanie Słowem": wystąpi zespół "Czerwony Tulipan"

  • KW
  • 2014-11-04 09:50:45
Koncert finałowy konkursu "Malowanie Słowem": wystąpi zespół "Czerwony Tulipan"
  • Foto: SAPIK

Już w najbliższą niedzielę, 9 listopada w kinie Wolność odbędzie się Gala Finałowa XIX edycji OKP MALOWANIE SŁOWEM im. M. Czychowskiego. W trakcie trwania uroczystości zagra zespół Czerwony Tulipan.

Zespół Czerwony Tulipan tworzy i śpiewa piosenki poetyckie - czyli „piosenki uczucia", piosenki kabaretowe, zawsze literackie lub jak nazywają je niektórzy - "piosenki artystyczne". Zespół współpracował z "Kabaretową Sceną Trójki", należy do "Krainy Łagodności". Gra koncerty w całej Polsce i Europie - (Francja, Niemcy, Belgia, Rosja, Szwecja, Austria, Węgry, Litwa , Ukraina). Koncertował w USA i w Kanadzie. Związany z Olsztynem oraz Warmią i Mazurami.

Bilety na koncert zespołu - w cenie 25 zł - do nabycia w kasie kina Wolność.

Przypomnijmy, to już XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego "MALOWANIE SŁOWEM" im. Mieczysława Czychowskiego. Jury obradujące w składzie: Bohdan Zadura – redaktor naczelny „Twórczości”, Andrzej Dębkowski - redaktor naczelny „Gazety Kulturalnej” oraz Krystyna Mazur - przedstawicielka organizatora (SAPiK w Szczecinku) po rozpatrzeniu 2190 utworów nadesłanych przez 356 autorów w tym: w kategorii I (wiersze o tematyce dowolnej) 1320 utworów nadesłanych przez 269 autorów, w kategorii II (wiersze o tematyce adresowanej do dzieci w wieku przedszkolnym) 870 utworów nadesłanych przez 87 autorów przyznało nagrody, które zostaną wręczone podczas niedzielnej gali.

info: SAPIK

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: