Narodowe Święto Niepodległości w Szczecinku

  • KW
  • 2014-11-04 08:18:14
Narodowe Święto Niepodległości w Szczecinku
  • Foto: UM Szczecinek

Jak co roku, 11 listopada, w kolejną rocznicę odrodzenia się państwa polskiego, zapraszamy na obchody Narodowego Święta Niepodległości. Tegoroczna uroczystość tradycyjnie rozpocznie się o godz. 11:00 w kościele pod wezwaniem NNMP w Szczecinku.

Po uroczystej mszy świętej odprawionej w intencji Ojczyzny, w asyście szczecineckich ułanów z Klubu Kawaleryjskiego im. 12 Pułku Ułanów Podolskich, poczty sztandarowe oraz wszyscy uczestnicy obchodów udadzą się pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, przy którym zostaną złożone pamiątkowe kwiaty i wieńce.

Podobnie jak w roku ubiegłym organizatorzy tej uroczystości przygotowali dla mieszkańców naszego miasta dwie interesujące niespodzianki. Pierwszą z nich będzie oczywiście wspólne śpiewanie pod pomnikiem Józefa  Piłsudskiego. Ubiegłoroczne obchody tego święta pokazały, że mieszkańcom naszego miasta bardzo spodobał się ten pomysł, dlatego też na stałe wprowadzono go do scenariusza niepodległościowych uroczystości. 

Po okolicznościowym przemówieniu Burmistrza Szczecinka - Jerzego Hardie-Douglasa i złożeniu pamiątkowych wiązanek, harcerze rozdadzą wszystkim chętnym śpiewniki i rozpocznie się kolejna odsłona miejskiego śpiewania. Warto więc przypomnieć sobie słowa kilku patriotycznych pieśni, które wspólnie zaintonujemy 11 listopada (I Brygada, Szara piechota, Przybyli ułani, Szwoleżerowie).  

We wspólnym śpiewie pomogą szczecineccy ułani, więc o efekt końcowy możemy być spokojni. Drugą z przygotowanych w tym roku niespodzianek jest długo oczekiwany przez miłośników poezji śpiewanej koncert szczecineckiej grupy "Czwarta nad ranem", który odbędzie się  w Kinie Wolność,  o godz. 17:00.

Serdecznie zapraszamy! Bezpłatne wejściówki w kinie Wolność!

info: T.Czuk/UM

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: