Powiat Szczecinecki najlepszy w województwie!

  • KW
  • 2014-11-03 15:21:35
Powiat Szczecinecki najlepszy w województwie!
  • Foto: www.powiat.szczecinek.pl

Ostatnio w samorządowym czasopiśmie WSPÓLNOTA ukazały się dwa rankingi. Pierwszy dotyczy inwestycji realizowanych przez powiaty w infrastrukturę techniczną, drugi to pozyskane środki zewnętrzne w przeliczeniu na jednego mieszkańca w latach 2010-2012. W jednym i drugim rankingu nasz powiat zajął pierwsze miejsce.

Kończy się czwarta kadencja samorządów powiatowych. Ta ostatnia, 2010-2014, przypadła na niezmiernie ważny okres związany z wykorzystaniem środków unijnych, o które można było ubiegać się w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego, jak również Programów Centralnych (POIiŚ; PORyby; POKL; EFS). Jako samorząd powiatu szczecineckiego byliśmy beneficjentem wielu programów, ponieważ bardzo dobrze przygotowaliśmy się do pisania wniosków i projektów. W latach 2010-2014 powiat szczecinecki wydał na inwestycje 112.880.201 zł. 

W rankingu dotyczącym inwestycji w infrastrukturę techniczną, jesteśmy na pierwszym miejscu w województwie zachodniopomorskim i na ósmym miejscu w Polsce. Warto przypomnieć, że w kraju jest 314 powiatów ziemskich i 66 grodzkich.

W tej kadencji, w samym Szczecinku przebudowane zostały ulice powiatowe tj. ul. Wyszyńskiego, ul. Jana Pawła II, ul. Szczecińska z budową ronda Plac Wazów, ul. Szafera, ul. Kaszubska, ul. Kościuszki, ul. Lipowa, ul. Koszalińska, dofinansowano przebudowę skrzyżowań z ruchem okrężnym: Mierosławskiego, Armii Krajowej, Narutowicza, Kołobrzeska. Zrealizowany został największy w Polsce projekt termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej za ponad 60 mln, dzięki temu przedsięwzięciu wszystkie obiekty w naszych gminach i powiecie zostały ocieplone i gruntownie odnowione. W tej kadencji rozbudowano również ośrodek rehabilitacji w Bornem Sulinowie, przebudowano drogi w gminie Barwice, Borne Sulinowo, Biały Bór, Grzmiąca i gminie wiejskiej Szczecinek, zakupiono za 2,4 mln specjalistyczne urządzenia diagnostyczne do szpitala, rozbudowano szczecinecki szpital oraz zrealizowano wiele innych przedsięwzięć służących mieszkańcom powiatu. 

W rankingu dotyczącym pozyskania środków ze źródeł zewnętrznych również jesteśmy na pierwszym miejscu w województwie i 30 w Polsce.

To ogromny wysiłek, ale też wielka satysfakcja, że możemy być najlepsi w województwie zachodniopomorskim i należący do awangardy samorządów powiatowych w kraju. Wszystkim moim współpracownikom, którzy solidną pracą i zaangażowaniem przyczynili się do naszej lokaty, bardzo serdecznie dziękuję - napisał na stronie Powiatu Szczecineckiego Starosta Krzysztof Lis. 

info: www.powiat.szczecinek.pl

Komentarze (1)

Aławek 2014-11-04 22:32

Brawo, brawo, brawo. To jest lepsze niż wszystkie spoty i bilbordy. Tak traymać!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: