Przebudowa ulicy 1 Maja już w przyszłym roku!

  • KW
  • 2014-11-03 10:16:17
Przebudowa ulicy 1 Maja już w przyszłym roku!
  • Foto: TV Gawex

Możemy już oficjalnie poinformować, że Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki opublikował wstępną listę rankingową wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych - Etap II, Bezpieczeństwo - Dostępność – Rozwój.

Wśród 39 przyjętych aplikacji na siódmej pozycji znalazł się przygotowany przez Wydział Rozwoju Urzędu Miasta wniosek na przebudowę odcinka ulicy 1 Maja -  od skrzyżowania z drogą krajową nr 11 (ul. Narutowicza) do skrzyżowania z ulicą Koszalińską. Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu miasto położy na tym odcinku nową jezdnię, powstaną ciągi piesze oraz droga rowerowa. Przebudowana zostanie też gruntownie kanalizacja deszczowa, a wzdłuż ulicy posadowione punkty oświetleniowe. Koszt przebudowy szacuje się na prawie 4 mln złotych.

Wartość uzyskanego dofinansowania wyniesie 50 procent. Prace rozpoczną się w przyszłym roku. Inwestycja powinna zakończyć się do 30 listopada 2015 roku.

W ramach tzw. „schetynówek” do tej pory w Szczecinku wyremontowano między innymi ulice: Mierosławskiego, 1 Maja I etap, Baczyńskiego oraz Waryńskiego.

info: T.Czuk/UM

Komentarze (1)

2014-11-03 23:31

chyba nie z koszalińską

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: