Wystawa prezentująca fotografie Muzeum Auschwitz-Birkenau w 3D

  • KW
  • 2014-11-03 10:08:26
Wystawa prezentująca fotografie Muzeum Auschwitz-Birkenau w 3D
  • Foto: TV Gawex

Od 5 do 17 listopada 2014 roku w Złocienieckim Ośrodku Kultury odbędzie się wystawa fotografii trójwymiarowych Auschwitz-Birkenau, których autorami są Jacek Gniewek i Michał Grzywacz, reprezentujący Strefę 3D.

Fotografie prezentowane na tej wystawie, to dokumentalny zapis obecnego stanu Muzeum Auschwitz-Birkenau. Niezwykłość tej ekspozycji,stanowią fotografie wykonane w trójwymiarowej technice zwanej ANAGLIFEM. Zastosowanie tej niestandardowej techniki wykonania oraz duży format fotografii, potęgują odbiór rzeczywistego obrazu poprzez iluzję przestrzeni. Muzeum Auschwitz-Birkenau jest miejscem, które powinien zobaczyć każdy. Robiąc zdjęcia do tej wystawy, autorzy myśleli o ludziach, którzy nie mogą tam pojechać.

Twórcy wystawy są przekonani, że ich praca spotka się z zainteresowaniem szczególnie młodzieży, dla której w dobie internetu, obraz jest najważniejszym nośnikiem informacji. Wystaw prezentujących fotografie Muzeum Auschwitz-Birkenau w tradycyjnej formie, można liczyć w tysiącach, natomiast ta ekspozycja, to JEDYNA TAKA WYSTAWA NA ŚWIECIE. Zespół STREFA 3D: Jacek Gniewek i Michał Grzywacz to dwaj ludzie zafascynowani fotografią trójwymiarową.

info: ZOK

Wystawa prezentująca fotografie Muzeum Auschwitz-Birkenau w 3D

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: